Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, съобщава

...

Гришо смаза Кириос и продължава напред в Австралия

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, оповестява gong.bg. Третият в ранглистата реализира изключителна победа в четири сета над един от най-хубавите в света Ник Кириос. Великолепната тенис борба приключи 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) за 3 часа и 30 минути игра.

Това е трета победа за Гришо над австралиеца и по този начин резултатът в дуелите сред двамата е 3:1 в интерес на българина. При срещата сред тях на полуфинала в Бризбейн този месец Кириос надделя българската първа ракета в тениса.

От началото на Откритото състезание на Австралия международният №3 сигурно не демонстрира най-хубавата си игра, само че за сметка на това показва страхотна психическа резистентност и предпочитание за победа. След лесния триумф над Денис Новак, той трябваше да премине през тежки пет сета с американския квалификант Макензи Макдоналд, след което в четири сета победи и руснака Андрей Рубльов.

Сега българинът добави в актива си успеха над Кириос и продължава напред в шампионата.

Той ще срещне на четвъртфинала по-добрия от мача сред Кайл Едмънд и Андреас Сепи. /gong.bg
Източник: dnesplus.bg