Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на ATP 250 турнира

...

Димитров си поигра с огъня, но елиминира Корда на старта в Марсилия

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на ATP 250 шампионата на твърда настилка зала в Марсилия. Надпреварата е с награден фонд 724 015 евро.

Поставеният под №2 в схемата българин победи с 6:1, 7:6(5) №34 в света Себастиан Корда от Съединени американски щати. Срещата продължи 99 минути.

За място на полуфиналите Димитров ще играе против Иржи Лехечка (Чехия) или Артур Риндеркнеш (Франция).

Първата ракета на България завоюва пет следващи гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Григор продължи положителната си серия и поведе с 2:0 във втората част. Корда съумя да върне пробива за 4:4, а по-късно се стигна до тайбрек. В него Димитров изостана с 3:5 точки, само че завоюва идващите четири разигравания, а с това и мача. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg