Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото

...

Григор Димитров започна ударно на Уимбълдън с юбилейнта победа на турнирите ог Големия шлем

Григор Димитров се класира безапелационно за втория кръг на Откритото състезание на Англия.
Прочетете още
Поставеният под №21 българин победи безапелационно с 6:1, 6:2, 6:1 квалификанта Шо Шимабукуро (Япония).

Срещата беше прекъсвана на два пъти през днешния ден.

Димитров стартира мощно и поведе с 5:1 в първия сет. При този резултат срещата беше прекратена поради дъжд. След към час пауза срещата беше възобновена, Григор взе без проблеми подаването си, а по-късно и проби на старта на втората част. Преди началото на втория гейм играта беше спряна, защото двама протестиращи eкоактивисти нахлуха на корта и разпиляха елементи от пъзел и оранжеви конфети по корта. Минути по-късно още веднъж заваля и мачът отново беше пресечен.

При новото възобновяване на играта Димитров проби още един път за 5:2, а по-късно на личен сервис затвори втората част с 6:2.

Българинът стартира безапелационно и третата част и поведе с 2:0. След 2:1 Григор завоюва четири следващи гейма, а с това и мача.

Това беше победа №80 за Димитров в мач номер 130 шампионатите от Големия шлем.

Българинът ще играе във втория кръг против Федерико Кория от Аржентина или Иля Ивашка от Беларус.

Източник: trafficnews.bg