Григор Димитров се изправя срещу испанеца Роберто Баутиста Агут в

...

Баутиста Агут е поредното препятствие пред Григор Димитров в Пекин

Григор Димитров се изправя против испанеца Роберто Баутиста Агут в третия си мач от тенис шампионата от категория " АТП 500 " в Пекин. Световният №13 и българина откриват програмата на корт " Лотус " в 7.30 часа българско време.

Димитров доближи до четвъртфиналите след два доста сложни мача. Първо надви в три сета над 40-ия в света Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина – 6:1, 3:6, 6:3, а по-късно се оправи и с Хуан Мартин дел Потро със 7:6 (6), 7:5. Съперникът му победи представителя на домакините Жанг 6:1, 6:3 и след това словенеца Бедене, който се отхвърли при 6:0 и 4:0 във втория сет.

" Не съумях доста да видя от мача му (с Аляж Бедене). Опасен противник е, само че не би трябвало да подценяваш никого. Първите ми два мача към този момент бяха против качествени играчи. Трябва да виждам от моята страна и да съм концентриран ", сподели Димитров преди мача си с Баутиста Агут.

Двамата ще се изправят един против различен едвам за трети път, като в досегашните си две срещи са записали по една победа. И двата мача обаче са много от дълго време, триумфът на Баутиста Агут е през 2008 година в шампионат от сериите " Фючърс " на червени кортове. Тогава испанецът побеждава едвам 17-годишния Димитров в родината си със 6:4, 4:6, 6:2.

Испанецът има един триумф над Димитров, само че той е преди близо 10 години.
© Associated Press

През 2010 година българинът побеждава Баутиста Агут на твърди кортове в Орлеан, Франция с 3:6, 6:2, 7:6 (6).

Григор Димитров пази присъединяване си на край в Пекин от предходната година, когато отстъпи в разногласието за купата на Анди Мъри. Той продължава борбата си за класиране на финалния " Мастърс " шампионат в Лондон, като разгласи, че това е главната му цел за годината.

Двубоят сред Димитров и Баутиста Агут ще бъде излъчен по " Мтел спорт 1 ".