Григор Димитров се изправя срещу американеца Джак Сок в полуфинален

...

Григор Димитров стигна финала в Лондон и ще завърши сезона като №3 в света

Григор Димитров се изправя против американеца Джак Сок в полуфинален конфликт от финалния шампионат на АТП в Лондон. Двамата ще излъчат втория финалист, който в неделя ще излезе против Давид Гофен. Димитров и Сок са дебютанти в конкуренцията на осемте най-хубави за годината. Победителят от техния дуел ще бъде едвам втория дебютант от 10 години (Давид Ферер през 2007 г.), който играе край в Лондон.

След три следващи победи против Доминик Тийм (6:3, 5:7, 7:5), Гофен (6:0, 6:2) и Пабло Кареньо Буста (6:1, 6:1), Димитров си обезпечи място във финалната четворка. Съперникът му стигна до дуела, откакто загуби от Роджър Федерер на старта (4:6, 6:7 (4)), само че след това победи Марин Чилич и Александър Зверев.

" Дневник " следи дуела в действително време.

Ключови моменти 00:124:6, 6:0, 6:3 Гейм, сет и мач за ДимитровДимитров стартира доста по-уверено и бързо стигна до 40:15, като имаше два следващи мачбола. Отново с помощта на характера си, Сок се върна, стигайки до тъждество, а след това и до точка за пробив.

Българинът търсеше експанзията и на два пъти сгреши бекхенд, пращайки го в мрежата.

Геймът се оказа доста трагичен, откакто международният №6 стигна до трети мачбол след контрапие, само че Сок на собствен ред отговори с две следващи точки и нов брейк пойнт.

След 10-минутна борба той въпреки всичко го пречупи и се класира за финала!
00:024:6, 6:0, 5:3 Гейм за Димитров (първи пробив в третия сет)Димитров осъществя пробив в най-важния миг, откакто пречупи коравия американец.

Геймът стартира с прелестна композиция от Димитров, който употребява най-силното си оръжие – бекхенд по правата. След това Сок съумя да се измъкне от доста тежка обстановка, с цел да се стигне до две следващи равенства, преди българинът да има и точка за пробив след двойна неточност на Сок.

Американецът още веднъж сподели темперамент и се избави, само че още веднъж позволи двойна неточност. Последва нова добра офанзива на Димитров по правата, която приближи българина на един гейм от успеха.

23:52 / 18.11.174:6, 6:0, 4:3 Гейм за ДимитровЕкспресен гейм за Димитров преди почивката. Българинът завоюва подаването си на нула, откакто Сок нямаше отговор на мощните му сервиси. Димитров стартира с точка след излизане на мрежата, а по-късно американецът сбърка три следващи ретура.23:51 / 18.11.174:6, 6:0, 3:3 Гейм за СокПреследването сред Димитров и Сок продължава, а играта в решителния трети сет се движи гейм за гейм. Американецът стартира с 40:0, а Димитров от самото начало търсеше експанзията, само че стигна единствено до една точка.23:47 / 18.11.17Двамата тенисисти подвигнаха публиката на крайници с играта си, а Димитров съумя да завоюва и третия си сервис гейм. При 40:30 в негова изгода българинът завоюва най-продължителното разиграване, освен това го направи с необикновено стоп воле.

Stunning tennis, @GrigorDimitrov & @JackSock.

Just stunning.#NittoATPFinalspic.twitter.com/IVLGNlIbvm
— Tennis TV (@TennisTV) November 18, 2017
23:43 / 18.11.174:6, 6:0, 2:2 Гейм за СокНово тъждество в геймовете, откакто Сок безпроблемно си взе подаването. Американецът приключи със жанр гейма, откакто осъществя третия си ас в мача.23:39 / 18.11.174:6, 6:0, 2:1 Гейм за ДимитровОще един гейм за Димитров, който обаче не пристигна елементарно. Българинът записа пета двойна неточност в дуела, само че тя пристигна при 40:15 в негова изгода и не съумя да го разколебае.

Последва бомбен сервис и навън от ретура на Сок, което прати гейма в сметката на международния №6.
23:35 / 18.11.174:6, 6:0, 1:1 Гейм за СокРавенство 1:1 в сетовете и тъждество 1:1 гейма в решителната трета част. Димитров среши три слайса в мрежата и по този метод разреши на Сок елементарно да завоюва подаването си, прекъсвайки серията му от седем следващи гейма.

How did you manage that, @GrigorDimitrov?
Източник: dnevnik.bg