Най-лошите възможи новини: Григор е напът да пропусне Роолан Гарос за пръв път от 15 години
Григор Димитров сигурно напуща топ 100 след отпадането си на старта в Монте Карло. Най-добрият български тенисист имаше да пази 200 точки от миналогодишния си 1/4-финал в Княжеството, само че през вчерашния ден отстъпи в 3-сетов конфликт на Томас Мартин Ечевери и все още е ясно, че в най-хубавия случай ще заема 135-тата позиция, когато класация бъде актуализирана.
Добрите вести за Григор са свързани с обстоятелството, че предварителните описи за Мастърса в Мадрид са към този момент направени и той ще попадне непосредствено в главната скица със остарялото си класиране, само че оттова насетне към този момент нищо не в ръцете на българина, който съвсем несъмнено ще играе квалификации за Мастърса в Рим, имайки превид плеядата от млади надарени италианци, които вероятно органзиаторите ще възнаградят с " уайлд кард " за главната скица.
Големите терзания обаче са свързани с идния Ролан Гарос, където съвсем несъмнено Димитров няма да бъде в главната скица за пръв път от 15 години насам. Французите имат съглашение с останалите " мейджър " надпревари, което значи, че по една покана ще отиде в посока Австралия, Англия и Съединени американски щати.
Останалите " уайлд карди " постоянно са били давали на локални талантли, като изключение не беше направени даже за 2-кратния финалист Доминик Тийм, чиято кариера завърши със загуба в пресявките на шампионата в Париж.
Освен това не трябва да забравяме, че някогашният първенец Стан Вавринка е в своя финален сезон и вероятно изключение би било направено по-скоро за него. Припомняме ви, че Григор държеше най-дългата дейна серия за следващи участия в Големия шлем, която беше прекратена на миналогодишния US Open поради неговата контузия, а в този момент първата ни ракета ще би трябвало съвсем несъмнено да печели 3 следващи мача в пресявките, с цел да избегне неучастието на второ следващо съревнование от най-елитната категория в света на тениса.
Добрите вести за Григор са свързани с обстоятелството, че предварителните описи за Мастърса в Мадрид са към този момент направени и той ще попадне непосредствено в главната скица със остарялото си класиране, само че оттова насетне към този момент нищо не в ръцете на българина, който съвсем несъмнено ще играе квалификации за Мастърса в Рим, имайки превид плеядата от млади надарени италианци, които вероятно органзиаторите ще възнаградят с " уайлд кард " за главната скица.
Големите терзания обаче са свързани с идния Ролан Гарос, където съвсем несъмнено Димитров няма да бъде в главната скица за пръв път от 15 години насам. Французите имат съглашение с останалите " мейджър " надпревари, което значи, че по една покана ще отиде в посока Австралия, Англия и Съединени американски щати.
Останалите " уайлд карди " постоянно са били давали на локални талантли, като изключение не беше направени даже за 2-кратния финалист Доминик Тийм, чиято кариера завърши със загуба в пресявките на шампионата в Париж.
Освен това не трябва да забравяме, че някогашният първенец Стан Вавринка е в своя финален сезон и вероятно изключение би било направено по-скоро за него. Припомняме ви, че Григор държеше най-дългата дейна серия за следващи участия в Големия шлем, която беше прекратена на миналогодишния US Open поради неговата контузия, а в този момент първата ни ракета ще би трябвало съвсем несъмнено да печели 3 следващи мача в пресявките, с цел да избегне неучастието на второ следващо съревнование от най-елитната категория в света на тениса.
Източник: tennis.bg
КОМЕНТАРИ




