Григор Димитров с шокиращо разкритие
Григор Димитров призна, че е имал големи компликации преди мача против Новак Джокович на полуфиналите на Мастърса в Маями. Нашият тенисист загуби с 2:6, 3:6, като бе видно, че не е съумял да се възвърне от тежкия тричасов дуел със Серундоло. Тогава българинът едвам се движеше и още на корта му бе оказана здравна помощ, а в този момент призна, че не е имал мемоари 10 минути след мача.
" Спомням си единствено инвалидната количка ", разкри Гришо.
Димитров обаче отдаде заслуженото на Джокович и го поздрави за триумфа.
" Имах цяла планина за нанагорнище, само че заслугата е напълно за Новак. Той е толкоз стабилен в този вид мачове и в този вид условия за игра. Всичко това направи срещата извънредно тежка за мен, особени имайки поради, че не бях в оптимално положение. Така става още по-трудно.
Има причина той да е това, което е. Разбира се, имаше няколко гейма при 30/30, които можеха да отидат и в двете направления. Понякога една точка трансформира мача. Той обаче прави главните детайли в играта извънредно добре, по-добре от всеки различен.
Той е доста по-освободен в този момент. Ако бях на негово място, щях да върша същото, изключително в случай че бях постигнал толкоз доста. Увереността е като залепена за теб и няма махане. Това е нещо красиво. Малцина са спортистите на планетата, които го вършат, той е един то тях ", съобщи с почит Димитров./Тенискафе




