Григор Димитров приключи злощастно участието си в турнира в Бризбейн

...

Кошмар за Гришо! Пропиля огромен аванс и рухна!

Григор Димитров завърши злополучно присъединяване си в шампионата в Бризбейн (Австралия), където бе първенец от 2017 година. Най-добрият български тенисист загуби от поставения под №2 в главната скица Кей Нишикори с 0:2 сета - 5:7, 5:7.

Това бе шеста загуба от общо 7 мача на Димитров против японеца. Четвъртфиналният дуел на " Пат Рафрът Арена " продължи час и 41 минути.

В първия сет играта беше равностойна и резултатът вървеше гейм за гейм до 5:5. Точно тогава Григор стигна до преимущество и надлежно до точка за 6:5. Последваха обаче три следващи слаби разигравания и Нишикори стигна до първи пробив в мача. След това японецът взе сервирането си и поведе с 1:0 сета.

Втората част стартира стремително за Гришо, който поведе с 3:0 и 4:1. Явно обаче българинът още би трябвало да работи за душeвността си, откакто позволи по прекомерно елементарен метод да се стигне до 4:4 и 5:5, когато Нишикори още веднъж проби противника си, с цел да затвори дефинитивно мача.
Източник: ruse24.bg