Григор Димитров победи Андрей Рубльов в мач от третия кръг

...

Григор Димитров пречупи Рубльов в четири сета

Григор Димитров победи Андрей Рубльов в мач от третия кръг на Australian Open с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4. Мачът се игра при съвсем 40-градусова горещина и изобилстваше с неточности от страна и на двамата състезатели.

Първият сет стартира неприятно за Димитров, който загуби още първия гейм, в който подава. Григор обаче се върна бързо, възвърне равенството при 2:2, а по-късно реализира решителен пробив и затвори частта с 6:3.

Във втория сет българският тенисист доминираше до 4:3. Тогава вместо да усили преднината си при свое подаване, играта му стана безредна и руснакът върна пробива. Това разколеба Григор, който позволи още един решителен пробив и загуби сета.

В третата част Рубльов поведе, само че Димитров откри сили да заличи преднината му и на собствен ред да поведе. Двамата позволиха доста неточности, само че в последна сметка българинът устоя на напрежението и взе сета.

Четвъртата част вървеше гейм за гейм до 3:3. Тогава Григор Димитров проби подаването на противника си. Затвърди преднината си и най-после победи с 6:4.