Ранглисти: Нов спад и антирекорд от 2010-та насам за Григор Димитров в класацията
Григор Димитров отстъпи с още две позиции в новото издание на международната класация и към този момент е под №137 в класацията. Българинът излезе от топ 100 за пръв път от 2011-та насам, откакто не можа да отбрани точките си от миналогодишния си 1/4-финал в Монте Карло, а през днешния ден означи своетоо най-ниско класиране за последните 16 години в професионалния тенис.
Най-добият български тенисист бива изпреварен от Хайме Фария и Уго Делиен, които надлежно доближиха до 1/4-финал и извоювана купа на Чаланджърите в Оейраш и Санта Круз. Активът на Григор е от 455 точки и все още го разделят тъкмо 179 пункта от завръщане в международния топ 100.
През идната седмица за родния ни представител следва присъединяване на Мастърса в Мадрид, където той през минаата година игра 1/8-финал, което значи, че Димитров ще има да брани цели 100 точки в испанската столица.
Най-добият български тенисист бива изпреварен от Хайме Фария и Уго Делиен, които надлежно доближиха до 1/4-финал и извоювана купа на Чаланджърите в Оейраш и Санта Круз. Активът на Григор е от 455 точки и все още го разделят тъкмо 179 пункта от завръщане в международния топ 100.
През идната седмица за родния ни представител следва присъединяване на Мастърса в Мадрид, където той през минаата година игра 1/8-финал, което значи, че Димитров ще има да брани цели 100 точки в испанската столица.
Източник: tennis.bg
КОМЕНТАРИ




