Григор Димитров отпадна от след загуба от световния номер 6

...

Григор Димитров загуби от Холгер Руне след два тайбрека

Григор Димитров отпадна от след загуба от международния номер 6 Холгер Руне. Датчанинът завоюва след 3-6, 7-6(6), 7-6(4), 6-3 за 3 часа и 20 минути игра. Това беше първи формален мач сред двамата.

Григор Димитров стартира чудесно мача и проби за 5-3, като след това взе и първия сет. Във втория сет хасковлията направи пробив за 3-1, само че Руне подвигна равнището на играта си и изравни при 4-4. Стигна се до тайбрек, в който датчанинът стигна до два сетбола при 6:4. Българинът избави и двата, само че идващите две точки бяха за Руне.

В третата част двамата сервираха решително и не се стигна до благоприятни условия за пробиви. В тайбрека Руне поведе безапелационно с 5:1. Той пропусна един сетбол, само че осъществя втория за 7:4.

В четвъртия сет Григор Димитров позволи две поредни двойни неточности на сервис при 2-3 и Руне проби. Димитров понижи на 3-5, поведе с 30:0, само че не съумя да пробие.

На четвъртфиналите Холгер Руне ще играе с спечелилия от мача сред Карлос Алкарас и Матео Беретини.
Източник: flashnews.bg