Григор Димитров обяви, че фондацията му цели да помага на

...
Григор Димитров обяви, че фондацията му цели да помага на
Коментари Харесай

Григор Димитров: Искам фондацията ми да помага на много деца

Григор Димитров разгласи, че фондацията му цели да оказва помощ на доста даровити деца. Демонстративният мач със Стефанос Циципас (Гър) през днешния ден от 20 ч. в " Арена 8888 " е част от тези начинания на най-хубавия ни тенисист. Двубоят е под патронажа на президента Илияна Йотова. Двамата са се срещали осем пъти, като Циципас води с 6:2 победи.
" Благодаря на Стефанос, че пристигна и поддържа фондацията ми с този мач, това постоянно ми е било пристрастеност и постоянно ме е движело напред. Огромно значение за мен има поддръжката на почитателите и фамилията, това ме кара да желая да оказвам помощ още повече на българските деца. Всяка година желая да върша такива мачове, те оказват помощ на идеята ми и на България. Със Стефанос сме от прилежащи страни и имаме общи неща. Радвам се, че успяхме да изпълним този мач ", сподели на конференция Димитров.
" Благодаря на Григор за поканата, постоянно съм му се възхищавал, тъй като той е в Тура повече години от мен. Приятели сме от дълго време и споделяме една орис - в нашите прилежащи страни тенисът не е №1 измежду спортовете и това също ни е сплотявало през годините ", сподели Циципас.
Част от събраните средства ще бъдат дарени на Фондация " Григор Димитров " и ориентирани към начинания, подкрепящи развиването на деца и млади гении.
27-годишният Циципас има 12 трофеи на сингъл в кариерата си. Той е финалист в два от шампионатите от Големия шлем - на " Ролан Гарос " 2021 и на " Аустрелиън оупън " 2023. 35-годишният Димитров е първенец на Финалния шампионат на АТП през 2017 година и има девет трофея в кариерата.
Българинът призна, че задачата му е да изиграе повече мачове и идната седмица ще взе участие на " Чалънджър " в Дъблин.
" Искам да играя допустимо най-вече на трева. Не е ясно дали ще получа " уайлд кард " за " Уимбълдън ", за мен по-важното е да остана положителен и да натрупам нужните мачове и победи ", добави българинът.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР