Григор Димитров не успя да спечели втора титла в Стокхолм.

...

Безгрешен Дел Потро отказа Димитров от титлата в Стокхолм

Григор Димитров не съумя да завоюва втора купа в Стокхолм. Българинът загуби финала в Швеция с 4:6, 2:6 от Хуан Мартин дел Потро след час и 25 минути игра. Шампионът от предходната година не изпусна самодейността през целия дуел, печелейки първи трофей през 2017-а.

Това е първи изгубен край за българина през този сезон. По-рано през година той победи в Бризбейн, София и Синсинати.

Срещата стартира мъчно за най-хубавия ни тенисист, който трябваше да отразява две точки за пробив още в откриващия си сервис гейм. Проблемите му продължиха и при резултат 2:2 аржентинецът направи пробив и поведе в сета с 3:2. Постепенно 26-годишният хасковлия стартира да усъвършенства равнището на подаванията си, само че не съумя да върне брейка и загуби първия сет с 4:6.

Григор позволи ранен пробив във втората част за 1:2. Още в идващия гейм международният номер 8 получи опция за възобновяване на равенството, само че Кулата от Тандил сподели класа и измъкна подаването си. При 4:2 аржентинецът проби за повторно българина и при собствен сервис постави точка на разногласието за купата - 6:2.
Източник: btvnovinite.bg