Григор Димитров не успя да спечели титлата от турнира по

...

Григор Димитров загуби финала на турнира по тенис в Марсилия

Григор Димитров не съумя да завоюва купата от шампионата по тенис на твърди кортове в Марсилия (Франция) с награден фонд от 724 хиляди евро. На финала поставеният под номер 2 в схемата българин загуби с 4:6, 3:6 против представителя на домакините Юго Умбер.

Двубоят вървеше равностойно и двамата тенисисти печелеха началния си удар, само че в десетия сет на първия сет французинът направи пробив и поведе в мача.

Във втората част хасковлията пропусна на два пъти да завоюва подаването на Юмбер, който на собствен ред проби в идващия гейм, повеждайки уверено с 2:0.

Григор Димитров загуби за първи път против този противник в общо три срещи досега.

25-годишният Юго Умбер, който се намира на 21-во място в международната класация, завоюва пети шампионски трофей в своята кариера досега.

Французинът показва отличен начален удар, до момента в който българинът не съумя да откри противопоставяне на въодушевеното показване на Умбер.

Изтощеният от предходните си дуели в шампионата Григор Димитров не съумя да победи с втора купа през сезона и с общо десета в кариерата си.