Григор Димитров не можа да се противопостави на рекордьора по

...
Григор Димитров не можа да се противопостави на рекордьора по
Коментари Харесай

Гришо не успя, Джокович пак е шампион!

Григор Димитров не можа да се опълчи на рекордьора по трофеи от Големия шлем Новак Джокович и загуби финала на “Мастърс ”-а в Париж с 4:6, 3:6 за час и 39 минути игра.

Григор стартира с преувеличен форхенд по противоположния диагонал след собствен втори сервис за 0-15, само че след това пък Ноле сгреши ретура си за 15-15. Стигна се до 30-15 след сгрешен бекхенд-слайс на сърбина, само че по-късно и българинът му " върна жеста " посредством форхенд в мрежата - 30-30. Джокович пресили със задната страна на ракетата за 40-30, след което бе ред на Димитров да сбърка с правия си удар по диагонала - дюс. Най-после Гришо пласира първи сервис и добави със смач за авантаж, а още веднъж благодарение на началния удар нашият топ тенисист затвори гейма - 1:0.

Ноле започва с ас по правата в полето за тъждество - 15-0, а неточност на лайнсмена ощети Димитров при негов форхенд върху линията. Точката трябваше да бъде преиграна и преимуществото на българина в разиграването се изпари, само че по-късно Джокович сгреши бекхенд по правата - 15-15. Още една неправилност със задната страна на великия сърбин докара до 15-30, а несъразмерният риск на Григор при ретур не се оправда - 30-30. Добра отбрана показва българина в идната замяна, само че Новак излезе на мрежата и приключи с воле за 40-30. Невърнат сеервис постави завършек на гейма - 1:1.

Дълбок ретур на сърбина затрудни Гришо и той прати форхенд в мрежата за 0-15, само че незабавно по-късно той направи първия си ас - 15-15. Димитров направи поредност от прави удари и пресили последния от тях, с цел да изостане с 15-30. Отново първият сервис послужи по предопределение за 30-30, а с чудесна композиция от бекхенд-слайс по правата и завършващ форхенд българинът стигна до 40-30. Начален удар - форхенд-уинър беше сполучливо упражнение за завършек на гейма - 2:1.

Джокович направи двойна неточност за 0-15, а по-късно нападателен ретур на българина го предизвика да сбърка още веднъж - 0-30. Хубава акция на мрежата и качествено воле на сърбина понижиха закъснение му до 15-30. Невърнат начален удар на Ноле му обезпечи възобновяване на паритета, а пък по-късно Димитров пресили бекхенд за 40-30. Сърбинът по прелестен метод разноски противника си по ширината на корта и дочака неправилност за 2:2.

Side to side????‍♂️ giving Dimitrov the runaround????
— Tennis TV (@TennisTV)

И двамата не бяха на най-високото си равнище и личеше раздразнителност в отиграванията, като Григор не вкарваше задоволително постоянно първи сервис и рядко печелеше лесни точки. Той скъса кордаж в несъответствуващ миг и трябваше да одобри 30-30, само че с отлични подавания си свърши работата за 3:2 след 24 минути игра.

Джокович пласира три следващи безответни начални удара за 40-0, а с още една директна точка от сервис взе първия гейм на нула в мача - 3:3. И Гришо беше безапелационен със своето подаване за 15-0, като записа втори ас. Ноле обаче блесна с форхенд-уинър от дъното на корта - 15-15, след което пък българинът пресили съществено с предната страна на ракетата си за 15-30. Сервис-мрежа се оказа печеливша тактичност за Димитров и той стигна до 30-30, само че още веднъж последва непремерено осъществяване от форхенд, което към този момент означаваше брейк-бол за международния номер 1. За страдание, бекхенд в мрежата от сервис-полето на Григор докара до пробива за противника - 3:4.

Димитров направи неудачен опит за бекхенд-уинър по правата и изостана с 30-0, като беше спечелил единствено две от последните разиграни 12 точки. Ноле пък записа още един ас за 40-0, като добави и неотразен начален удар за 3:5. Гришо стартира идващия гейм с безмълвен сервис, само че по-късно още веднъж пресили форхенд от главната линия - 15-15.



Ново невърнато подаване на българина означаваше 30-15, а след това Джокович завоюва замяна на бекхенди по диагоналите - 30-30. Безответен сервис на топ тенисиста ни докара до 40-30, единствено че отново форхендът подведе Григор - дюс. Отличен начален удар и форхенд по диагонала на Гришо му донесе авантаж, а след това сервис-мрежа затвори проблематичния гейм - 4:5.

Грешките и от бекхенд-страната на Димитров не спираха, което докара до 15-0 в идващия гейм, в който Ноле сервираше за сета. Чудесна композиция от форхенди на българина обаче му издейства възобновяване на паритета при 15-15, само че той не можа да я повтори в идващото разиграване, макар че го контролираше от главната линия - 30-15. То беше осмото от началото на мача с повече от девет удара и за шести път отиде на сметката на Джокович, а идната замяна беше най-красивата в срещата (33 удара) и към този момент беше извоювана от Григор, с което публиката се засилва в негова изгода - 30-30. Ноле обаче затри неприятностите си с невърнат сервис и сетбол, само че Димитров се постара да предизвика дюс с поредност от подсечени бекхенди. Българинът се ядоса на пропуснат късмет още веднъж със слайс да затрудни противника и се стигна до втори сетбол, а преувеличен бекхенд на топ тенисиста ни означаваше завършек на частта - 4:6 за 51 минути.

Гришо стартира положително втория сет с безапелационен сервис-гейм на 15 за 1:0, като в него завоюва и дълго разиграване по бекхенд-страните от главната линия. Джокович пресили със задната страна на ракетата за 0-15, а незабавно по-късно пък българинът не откри корта със сантиметър с ретура си - 15-15. Безответен начален удар на Ноле го изведе до 30-15, след което размина противника на мрежата с бекхенд по правата - 40-15. Грешка от противоположния удар на Димитров постави завършек на гейма - 1:1.

Хубав ретур на сърбина му разреши да сложи напрегнат Григор и да дочака неточност за 0-15, само че по-късно българинът се поправи с излизане напред и атрактивен смач - 15-15. Отлична отбрана и техника със задната страна на ракетата на Димитров доведоха до 30-15, след което пристигна и безмълвен начален удар за 40-15. Ас по диагонала свърши работа за 2:1.

Джокович стартира с два аса за 30-0, въпреки при първия в действителност топката да е била отвън сервис-полето. Той по-късно пресили форхенд, с помощта на солидността на противника от главната линия - 30-15. Последва разиграване с над 20 удара, при което за жалост Гришо прати в навън опит за бекхенд-уинър по правата - 40-15. Безответен сервис на Ноле направи резултата 2:2.

33 shots???? outlasts Djokovic in this CRAZY exchange????
— Tennis TV (@TennisTV)

Димитров дръпна с 30-0 след две хубави акции, след което направи първата си двойна неточност в мача - 30-15. Неточност от задната страна на ракетата му докара до 30-30, само че незабавно последва безапелационна композиция сервис-форхенд за 40-30. Филето се намеси в интерес на сърбина и се стигна до дюс, като в него Джокович също показва неправилност от задната страна на ракетата си. Гришо обаче още веднъж не можа да управлява форхенда си по противоположния диагонал и въвлече гейма в ново тъждество, а скоро по-късно и подари брейк-бол на противника със същата неточност. Бекхенд в навън на българина направи пробива факт - 2:3.

За следващ път в дуела прекрасен форхенд по диагонала на Григор не беше последван от втори подобен, като той прати топката в мрежата за 15-0. Невърнат сервис на Ноле му обезпечи задатък от 30-0, а скоро се стигна и до 40-0, откакто отново българинът сгреши прав удар. Ас по диагонала на Джокович му затвърди пробива - 2:4.

He wants more???? holds firm to take a one set lead in the Paris final vs Dimitrov????
— Tennis TV (@TennisTV)

Грешка от бекхенд и от форхенд на Димитров го сложиха в неловко състояние при 15-30, само че той се оправи с излизане на мрежата и атрактивно воле, което беше приветствано и от Ноле. Дълбок ретур на сърбина му издейства нов брейк-бол, който беше отразен с съвършена форхенд-акция на Гришо - дюс. Стигна се и до авантаж след нова добра серия прави удари на българина, а той въпреки всичко си взе сервис-гейма за 3:4.

Хубав ретур на Григор го изведе до 15-15, само че сервисите на Джокович като цяло продължаваха да са отлични от началото на дуела. Българинът заслужи нова порция аплодисменти с форхенд-уинър за свършек на отлично разиграване от дъното на корта, само че постоянно началните удари на Ноле заличаваха всевъзможни други компликации. Два следващи невърнати такива доведоха до 3:5.

Джокович пласира петия си в мача бекхенд-уинър, само че всичко стартира с превъзходен негов ретур за 0-15. Той обаче пресили форхенд над най-високата част на мрежата и се стигна до 15-15, след което пък Димитров вкара ас по диагонала за 30-15. Двойна неточност след контакт във филето докара до 30-30, а с ретур-уинър Ноле си обезпечи мачбол. Разиграване по бекхенди беше извоювано от Джокович и мачът завърши - 4:6, 3:6.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР