Григор Димитров не допусна втора загуба от един и същ

...
Григор Димитров не допусна втора загуба от един и същ
Коментари Харесай

Григор Димитров: Всички трябва да играят на “Уимбълдън

Григор Димитров не позволи втора загуба от еднакъв противник на “Ролан Гарос”. В първия кръг на откритото на Франция българската звезда в тениса прегази 6:1, 6:1, 6:1 Маркос Гирон за по-малко от час и половина. Преди година на същия шампионат от “Големият шлем” Димитров имаше три мачбола против същия американец, само че бе заставен да се откаже поради травма в кръста.

Съперник на нашия тенисист в идващия кръг на “Ролан Гарос” ще бъде Борна Чорич. Хърватинът е 275-и в света, само че взе участие със предпазено класиране, защото дълго време имаше проблеми с травми.

Григор бе запитан дали ще играе на “Уимбълдън”.

“Въпреки това, което се случва, считам да вземам участие. Какво мога да ви кажа? От какъвто и ъгъл да погледнеш, обстановката е комплицирана. Лично за мен нещата не са ясни. Това е тематика, по която си приказваме в съблекалнята, и тенисистите считат, че всеки би трябвало да може да играе на “Уимбълдън”. За момента не знам. Трябва да действаме съгласно условията”, отговори Димитров.

Въпросът бе поради решението на уредниците на “Уимбълдън” да не позволен състезатели от Русия и Беларус като отговор на войната в Украйна. От АТП и женската асоциация пък реагираха с новината, че състезателите няма да получават точки за мачовете си в Лондон. Това съвсем несъмнено значи, че Новак Джокович ще отстъпи първото място в ранглистата. Сърбинът ще загуби 2000 точки за купата си предходната година. Така №1 несъмнено отново ще стане Данил Медведев (Рус), без да е играл на “Уимбълдън”.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР