Григор Димитров надви Роберто Баутиста Агут в три сета 7-6,

...

Григор Димитров се справи с Баутиста Агут в три сета и е полуфиналист в Пекин

Григор Димитров надделя Роберто Баутиста Агут в три сета 7-6, 4-6, 6-2 и се класира за 1/2 финалите на шампионата в Пекин. Двубоят бе доста оспорван и изключително в първите два сета на корта се водеше стълкновение за всяка една точка

В първия сет Гришо направи пробив в петия гейм и поведе с 3-2, само че не съумя да го затвърди и загуби преднината си. Стигна се до тайбрек, който Димитров завоюва със 7-5. Във втория сет Баутиста Агут осъществя пробив в по този начин значимия седми гейм и дръпна с 4-3, а след това не даде шансове на българина за поврат. В решителния трети сет Димитров проби сервиса на испанеца в четвъртия гейм и поведе с 3-1, след което подава устойчиво и преимуществото му набъбна на 4-1. При 5-2 за него Гришо поведе с 40-15 на сервис на Баутиста Агут, съумя да осъществя втория си мачбол и победи в срещата след два часа и половина игра. Най-добрият български тенисист, който в миналогодишното издание загуби на финала от Анди Мъри, в предпоследния стадий ще спори с Рафаел Надал или Джон Иснър. /БГНЕС
Източник: bgnes.com