Григор Димитров излиза срещу Роджър Федерер на 1/8-финал на Уимбълдън

...

НА ЖИВО С КАРТИНА: Гришо и Федерер печелят подаванията си в първия сет

Григор Димитров излиза против Роджър Федерер на 1/8-финал на " Уимбълдън " с вярата, че ще запише първи триумф против именития си противник. В предходния кръг българинът мина през Дуди Села с 6:1, 6:1 и отричане на израелеца. Швейцарецът отстрани Миша Зверев в три сета. До момента Григор и Федерер имат пет мача между тях. И в петте Маестрото реализира победи. В първите три мача българинът не съумява да вземе даже сет от носителя на 18 трофеи от Големия шлем. Първият сет за Григор пристигна на четвъртфиналите в Бризбейн предходната година, а по-късно и дни по-късно на Аустрелиън Оупън. Ако запише първа победа над Федерер в кариерата си, Димитров ще нанесе едвам трето проваляне на швейцареца през 2017 година. Роджър завоюва тази година купите от Откритото състезание на Австралия, “Мастърс ”-ите в Индиън Уелс, Маями и шампионата в Хале. ПЪРВИ СЕТ Първият сет стартира с извънредно оспорван гейм, който Гришо съумя в последна сметка да завоюва на собствен сервис. Швейцарецът обаче бързо завоюва своето подаване и изравни резултата. Григор Димитров на собствен ред също продължи да печели подаванията си и поведе с 2:1 гейма. Федерер също завоюва на собствен сервис и изравни за 2:2. ГРИГОР ДИМИТРОВ - РОДЖЪР ФЕДЕРЕР 3:2 Картина от срещата - ТУК, ТУК и ТУК РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА и СХЕМА НА " УИМБЪЛДЪН " ПРИ МЪЖЕТЕ  РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА и СХЕМА НА " УИМБЪЛДЪН " ПРИ ЖЕНИТЕ Мачовете сред Григор Димитров и Роджър Федерер: 2013 година, 1/4-финал в Базел Роджър Федерер – Григор Димитров – 6:3, 7:6 (2) 2014 година, 1/4-финал в Базел Роджър Федерер – Григор Димитров 7:6 (4), 6:2 2015 година, 1/2-финал в Бризбейн Роджър Федерер – Григор Димитров 6:2, 6:2 2016 година, 1/4-финал в Бризбейн Роджър Федерер – Григор Димитров 6:4, 6:7, 6:4 2016 година, Аустрелиън Оупън, 1/16-финал Роджър Федерер – Григор Димитров 6:4, 3:6, 6:1, 6:4 2017 година, Уимбълдън Роджър Федерер – Григор Димитров Роджър Федерер   Григор Димитров 08.08.1981 Роден 16.05.1991 Базел Родно място Хасково Швейцария Живее в Монте Карло 185 см. Височина 191 см. 85 кг. Тегло 80 кг дясна ръка Играе с дясна ръка с една ръка Бекхенд с една ръка 1998 г. Професионалист от 2008 година 24/2 Баланс през сезона 24/11 4 Титли през 2017 г. 2 1104/247 Победи/загуби 232/153 92 Общо титли 6 $104 445 185 Пари от наградни фондове $8 778 151
Източник: blitz.bg