Григор Димитров излиза днес във финала на Мастърс турнира в

...

Григор Димитров - Новак Джокович 3:5, сърбинът проби

Григор Димитров излиза през днешния ден във финала на Мастърс шампионата в Париж против международният номер 1 Новак Джокович. Битката за купата във френската зала " Берси " стартира в 16:00 часа.

Българинът направи доста положително показване в шампионата като по пътя си отстрани топ тенисисти в лицето на Даниил Медведев (3), Хуберт Хуркач (11) и Стефанос Циципас (7). Така Гришо стигна до втория си край в Мастърс 1000 сериите и първи от шест години насам.
 Непробиваем Григор Димитров пречупи Циципас и си обезпечи място на финала в Париж!

Българинът се наложи с 2:1 сета

Джокович и Димитров имат 12 мача между тях. Нашият тенисист има единствено една-единствена победа над сърбина - тя датира от Мастърса в Мадрид през 2013. 10 години по-късно Гришо има късмет за нов триумф, който да му донесе и една от най-големите трофеи в професионалната кариера. Любопитно е, че това ще бъде третият им мач в Париж - предходните два бяха взети от Ноле през 2016 и 2019 години, като през 2016 той направи поврат на осминафиналите, а три години по-късно преодоля Димитров в полуфиналната фаза на шампионата.

Победителят в 51-то издание на Мастърса във френската столица ще прибере чек за над 890 000 евро, а изгубилият - близо 488 000 евро.
Сортирай

преди 5 минути
3:5
Пробивът е вкоренен! Нов безпроблемен гейм за Джокович, в който Гришо не съумя да вземе нито една точка.
 Снимка 640635
Източник:

Последно обновяване в 16:53 ч. на 05.11

преди 7 минути
3:4
Сърбинът проби! В основния седми гейм Григор Димитров имаше сериозен миг, откакто изостана с 15-30. Успя да изравни, само че Джокович стигна до точка за пробив и след неточност на нашето момче от бекхенд, геймът отиде на сметката на Ноле.

преди 13 минути
3:3
Първи гейм на 0. Джокович беше непогрешим в гейм №6 и още веднъж изравни резултата - 3:3.

преди 16 минути
3:2
Гейм за Гришо! Развитието на финалния мач продължава без пробиви.
 Снимка 640636
Източник:

Последно обновяване в 16:40 ч. на 05.11

преди 21 минути
2:2
Четвъртият гейм стартира чудесно за Григор и той поведе с 30-0, само че Ноле показва класата си, взе всички останали точки и още веднъж възвърне равенството.

преди 26 минути
2:1
Без пробиви след първите три гейма на финала в Париж. Григор завоюва подаването си без особени проблеми.

преди 30 минути
1:1
И Джокович не беше изключително безапелационен при първия си сервис-гейм, в който видяхме много качествени разигравания и сърбинът го затвори на 30.

Последно обновяване в 16:30 ч. на 05.11

преди 37 минути
1:0
Българинът завоюва жребия и избра да сервира първи в мача. Гришо имаше проблеми още в първия гейм, който стигна до 40-40, само че в последна сметка беше извоюван от нашето момче.

преди 58 минути

Точно в този миг двамата тенисисти излизат на корта.
 Снимка 640698
Източник:

Последно обновяване в 16:06 ч. на 05.11

преди 1 час

Здравейте, уважеми читатели на ТОПСПОРТ! Финалният мач сред Григор Димитров и Новак Джокович на тенис шампионата от сериите Мастърс 1000 в Париж ще стартира напълно скоро. Тук ще имате опция да наблюдавате всичко най-интересно от централния корт във френската столица.