Григор Димитров излиза днес на кортовете в Париж в двубой

...
Григор Димитров излиза днес на кортовете в Париж в двубой
Коментари Харесай

Григор Димитров излиза днес срещу непознат съперник в битка за място в третия кръг на Ролан Гарос

Григор Димитров излиза през днешния ден на кортовете в Париж в дуел от втория кръг на “Ролан Гарос”. Първата ракета на България ще играе с чужд за него тенисист - словака Андрей Мартин. Срещата е втора от програмата на третия по величина корт " Симон-Матьо ". Преди тях от 12:00 часа българско време ще играят Петра Квитова против Жасмин Паолини, което значи, че Димитров ще излезе на корта към 13:30 часа.

Това ще бъде първи мач сред двамата. Мартин е на 31 години, 183 сантиметра висок, играе бекхенд с 2 ръце и е в професионалния тур от 2007 година. В момента той заема 102-ра позиция в международната класация, като най-хубавото му класиране е №93 през февруари тази година. Словакът няма извоювани трофеи на равнище АТП в кариерата си, само че през 2016 година доближава до финала в Умаг, където отстъпва пред четвъртия подложен Фабио Фонини.

Цялостната му статистика във връзка с победи и загуби в мачове в главните схеми на шампионати от сан АТР 250 и нагоре сочи 20-23, което се равнява на едвам 46,5% успеваемост. За съпоставяне Григор е спечелил 60,2% от своите мачове в формалната верига на АТР, като би трябвало да се има поради, че хасковлията е изиграл 11 пъти повече срещи по отношение на идния си противник. Тази година Мартин е с баланс от 3 победи и 7 провали преди началото на " Ролан Гарос ".

Турнирът в Париж е най-успешният за него от “Големия шлем”. През 2016 година той доближава до третия кръг там след победи над Даниел Муньос де ла Нава и Лука Пуй. Непреодолимо затруднение за него тогава се оказва Милош Раонич.

В професионалната си кариера до момента Андрей Мартин е спечелил 1 070 417 $.

Българинът стартира тазгодишното си присъединяване в Париж с безапелационна победа над французина Грегоар Барер с 6:3, 6:2, 6:2, а Андрей Мартин съкруши със 7:5, 6:1, 6:2 португалеца Жоао Соуса.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР