Григор Димитров и Андрей Рубльов играят един срещу друг при

...

НА ЖИВО: Григор Димитров - Андрей Рубльов 2:0

Григор Димитров и Андрей Рубльов играят един против различен при резултат 2:0 гейма в първия сет в осминафинална среща от сериите АТП 500 във Виена. Gong.bg ще наблюдава онлайн всичко най-интересно от конфликта. Димитров и Рубльов имат пет мача между тях, като руснакът има леко преимущество с 3-2 победи. Последният им дуел бе на Мастърса в Индиан Уелс по-рано тази година, когато Рубльов се наложи в два сета. Двата триумфа на Григор са в Ротердам и на Australian Open през 2018-а година. Победителят от този мач ще играе против спечелилия дуела сред Маркос Гирон (САЩ) и седмия подложен Камерън Нори (Великобритания).

ПЪРВИ СЕТ

1:0   Григор стартира с безапелационен сервис гейм, като взе своето подаване на 15. Успя да вкара и първия си ас, а точката която загуби бе на втори сервис.

2:0   Забележителен Димитров съумя да пробие още в първия гейм на Рубльов. Макар руснакът да вкара три първи сервиса, Гришо показва страховит пробив и резултатът стана 0:40. Рубльов съумя да направи един ас, само че при идната точка, която бе на втори сервис на руснака, Димитров не остави шансове на съперника си и затвори гейма.