Григор Димитров дебютира с трудна победа във финалния турнир на

...

Летящ старт за Григор в Лондон

Григор Димитров дебютира с сложна победа във финалния шампионат на ATP в Лондон. В първия си дуел от група " Пийт Сампрас " най-хубавият ни тенисист победи с 2-1 Доминик Тийм. Така той изравни салдото си против австриеца, който е под №4 в международната класация - двамата към този момент имат по три победи в срещите между тях.

Григор игра доста устойчиво в първия сет и можеше да пробие противника си още за 2:0, само че Тийм някак оцеля в борба, траяла повече от 10 минути. Неизбежното обаче се случи в шестия гейм, когато австриецът позволи съмнения при първия си сервис, а Димитров натисна на ретур. След 4:2 двамата тенисисти взеха всичките си подавания, а този процес бе напълно в интерес на българския тенисист - 6:3.

В тази фаза на дуела Гришо завоюва 89% от всички разигравания след първия си сервис против 37% на съперника му, като записа три аса и три двойни неточности.

Втората част бе надалеч по-равностойна, като Тийм стализира подаванията си и приложи повече експанзия при разиграванията. Григор обаче също остана на равнище, а сетът вървеше без пробив до 5:5. Българинът изглеждаше покрай основен пробив в 11-ия гейм, само че страховит уинър и два аса след 30:40 измъкнаха Тийм от тежката обстановка. Следващата част бе най-слабата за Гришо от началото на мача и той позволи пробив на нула, с което резултатът стана 1-1.

Третият сет още веднъж вървеше гейм за гейм до 3:3. Тогава Димитров сподели невероятна класа и проби на 15. Особено ефектно бе последното разиграване, при което и двамата тенисисти бяха на мрежата, а Гришо постави точка с точно осъществяване на милиметри над мрежата. Вместо обаче да завърши мача при 5:4 в своя изгода, хасковлията позволи първи пробив. И с цел да стане напълно трагично, на собствен ред проби незабавно по-късно за 6:5.

Заключителната част също бе същински трилър - Димитров поведе с 40:15, само че пропиля два мачбола, преди да вдигне победно ръце.

Следващият противник на Гришо ще бъде спечелилият от дуела сред Рафаел Надал и Давид Гофен, който ще се играе по-късно довечера. Българинът ще излезе още веднъж на корта в сряда от 22:00 часа.
Източник: btvnovinite.bg