Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис в дискусията с историка Ювал Ноа

...
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис в дискусията с историка Ювал Ноа
Коментари Харесай

К-19 пак блокира Европа? Мицотакис спешно разкри истината ВИДЕО

Гръцкият министър председател Кириакос Мицотакис в полемиката с историка Ювал Ноа Харари съобщи, че има съглашение сред страните от Европейски Съюз да не се пристъпва към общо блокиране поради COVID-19.

По време на полемиката си с историка, координирана от Лиз Алдерман, редактор на финансови вести в Ню Йорк Таймс, министър-председателят на Гърция Кириакос Мицотакис, наред с друго, сподели: „ Не е допустимо да има служител на реда до всеки жител, който да ревизира дали носи или не носи маска “.

"Що се отнася до „ гръцкия опит “, нямаше да успеем да се оправим с първата вълна на пандемията, в случай че не бяхме в положение да ангажираме хората по-активно и да изградим връзки на доверие сред държавното управление - имам поради страната, а не безусловно определеното държавно управление - и жители.

Не беше елементарно, тъй като излизахме от 10-годишна рецесия, само че успяхме да създадем чувство за групова орис, което сътвори промени в самостоятелното държание. Нещо, което, както разбирате, е много мъчно да се реализира и в никакъв случай няма да бъде изпълнено напълно. Използвахме технологията по доста изобретателен метод.

Човек осъзнава, че когато става въпрос за модел на държание, не е допустимо служител на реда да ревизира дали съответното лице носи маска или не. Ето за какво измененията в самостоятелното държание са от решаващо значение, само че с цел да се реализира това изборите не могат да бъдат политически. Носенето на маска е освен акт на самоотбрана, само че и акт на взаимност, до момента в който защитавате други хора, изключително вашето семейство, защото знаем, че най-голямото предаване на коранавирус става в фамилиите. Така че, това е деяние за отбрана на тези, които обичаме най-вече ", сподели гръцкият министър председател, представен от в..

„ Съществува общо единодушие сред европейските страни, че е доста мъчно, съвсем немислимо да се премине към второ общо блокиране “, добави Мицотакис.

„ Когато удари първата вълна на пандемията, не знаехме доста за вируса. Така че решението беше ясно. Блокирахме напредването. Взехме решението рано и явно беше вярното решение, откакто успяхме да се оправим с ковид в тази първа вълна.

Трябваше време, с цел да научим повече за вируса и да укрепим здравната система. Също по този начин знаехме, че това ще има мъчителни стопански последствия, макар че в един глобализиран свят, страни, които в началото не са избрали да блокират, като Швеция, в последна сметка заплащат икономическата цена. Но мисля, че има общо единодушие сред европейските страни, че е доста мъчно, съвсем немислимо да се премине към второ общо блокиране. Сега използваме повече местни блокировки, интелигентно следене, групово тестване.

Но има и различен въпрос: можем ли да живеем с вируса и да успеем да поддържаме естествена икономическа интензивност без цялостно блокиране и без огромен напън върху здравната система? Вярвам, че никой към момента няма отговор, тъй като ни предстоят три или четири доста сложни месеца. Но се надявам и съм оптимист, че няма да се постанова да подхващаме по-драстични ограничения, от тези, които към този момент подхващаме. Но в случай че някой попита дали това може да се каже сигурно, отговорът очевидно е „ не “.

По отношение на финансовата поддръжка, ние в Гърция подкрепихме приходите на съвсем всички, в това число частния бранш, и ясно дадохме да се разбере, че би трябвало да подкрепим най-слабите, най-тежко засегнатите, тези с ниски приходи или заетите в туристическия бранш. Но можем да го вършим за известно време, не вечно. Така че следим доста деликатно цифрата, до момента в който навлизаме в есента и зимата ", сподели Мицотакис.

Премиерът уточни, че Гърция е съумяла да построи връзки на доверие сред страната и жителите, което решаващо е асъдействало за доста положителното преодоляване на първата вълна на Covid-19.

Запитан за вероятния напредък на властническите режими в бъдеще вследствие на здравната рецесия, той означи, че „ огромното предизвикателство е преоткриването на страната в границите на демокрацията “.

„ Пандемията потвърди, че страната е значима и изключително по време на рецесия тя има огромна роля, тя не може да бъде сменена нито от самостоятелната свободна воля, нито от пазарите. Мисля, че това беше явен урок от пандемията. Силно имам вяра в цената на историята.

Ако някой желае да прочете подобаващ текст, поради подтекста, може да огледа Епитафията на Перикъл, която е написана, когато демократична Атина е била измъчвана от чумата. Това е отлична хвалба за силата на Републиката във време на рецесия ", съобщи гръцкият министър председател.

Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР