Гръцкият Панатинайкос се наложи срещу шампиона Реал Мадрид с 97:86

...

Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Реал Мадрид в Евролигата

Гръцкият Панатинайкос се наложи против първенеца Реал Мадрид с 97:86 (18:24, 27:12, 22:25, 30:25) като посетител в Испания в мач от 27-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Реал Мадрид остава водач във краткотрайното класиране, макар първата си домакинска и втора поредна загуба, като има има в актива 22 победи и пет провали.

Панатинайкос прекъсна отрицателната си серия в испанската столица, траяла 11 години и реализира втори следващ триумф в конкуренцията. Гръцкият отбор се намира на трета позиция със 17 победи и 10 загуби.

Поредица от 18:4 във втората четвърт разреши на гостите да поведат с 45:36 на почивката, а след третата част резултатът бе 67:61.

Матиас Лесор бе най-резултатен за Панатинайкос с 26 точки, 7 битки и 4 асистенции, а Кендрик Нън добави 17 точки и 7 асистенции.

За Реал Мадрид Гершон Ябуселе приключи с 18 точки, 5 битки и 2 асистенции.

Сръбският Партизан спря серията си от три следващи проваляне с домакинска победа над турския Анадолу Ефес със 100:90 (17:20, 26:20, 21:19, 36:31) в друга среща от Евролигата. Партизан продължава с актив 13-14, заемайки 11-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Анадолу Ефес е 15-и с 11 триумфа и 16 загуби.

Зак Лидей се отличи за домакините от Белград с 21 точки и 8 битки, а за гостите от Истанбул Уил Клайбърн се регистрира със 17 точки и 4 битки.

АЛБА Берлин отстъпи в Германия пред израелския Макаби Тел Авив със 71:106 (15:27, 23:30, 18:30, 15:19), допускайки четвърта поредна и общо 22-а загуба. АЛБА има и пет победи на последната, 18-а позиция в подреждането. След три следващи провали, Макаби стигна до 14-ия си триумф от 27 мача и се намира на девето място.

Най-резултатен за гостите бе Джеймс Уеб III със 17 точки и 6 битки, до момента в който за състава от Берлин Йоханес Тийман осъществя 14 точки и 5 битки.

В различен дуел от четвъртък вечер в Евролигата Виртус Болоня надигра испанския Валенсия с 87:74 (18:20, 26:12, 21:25, 22:17) като хазаин в Италия, нанасяйки му втора поредна загуба. Виртус Болоня държи четвъртото място в класирането със 17 победи и 10 провали, а Валенсия е десети с актив 13-14.

Марко Белинели способства за триумфа на домакините с 16 точки и 2 асистенции, а 20 точки, 2 битки и 2 асистенции за испанския тим означи Крис Джоунс.

Тази вечер предстоят останалите срещи от кръга в конкуренцията.