Гръцкият оператор на газопреносната система ДЕСФА е обявил търг за

...
Гръцкият оператор на газопреносната система ДЕСФА е обявил търг за
Коментари Харесай

Гърция ще изгражда водородопровод към България

Гръцкият оператор на газопреносната система ДЕСФА е оповестил търг за правене на план за водородопровод, който ще свърже в началото Гърция с България. Това е значима стъпка към построяването на европейски кулоар за транспорт на водород към Централна Европа, съобщи БГНЕС.

Предвижда се водопроводът да стартира в Агия Теодори в Коринтия и да стига до гръцко-българската граница. Проучването ще продължи 9 месеца, а предстоящата стойност – 1,5 млн. евро без Данък добавена стойност.

Участниците в търга би трябвало да имат предишен опит с планове за превозване на водород под високо налягане. Целта на ДЕСФА е да бъде основана мрежа, която да включва както съществуващи, по този начин и нови водородни тръбопроводи до Централна Европа.
Източник: newsbg.eu


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР