Гръцкият журналист Николаос Кацикас е бил открит мъртъв в дома

...
Гръцкият журналист Николаос Кацикас е бил открит мъртъв в дома
Коментари Харесай

Журналист си поръча храна у дома и беше убит от доставчика

Гръцкият публицист Николаос Кацикас е бил открит мъртъв в дома си в египетската столица Кайро, заяви АНА-МПА, като се базира на гръцкото министерство на външните работи.

Според египетския вестник " Ал-Ахрам ", представен от телевизия Скай, тялото му е било открито, откакто в продължение на няколко дни нямало контакт с него.

Във връзка с убийството египетските управляващи са арестували снабдител на храна, който работел в ресторант и познавал жертвата.

Според правосъдни източници за претекст на убийството се счита обир.

Кацикас е бил сътрудник на АНА-МПА и помощник на гръцката държавна телевизия ЕРТ, оповестява още АНА-МПА. 55-годишният публицист също така е бил основен редактор на седмичното гръцкоезично издание " Нео фос ", на месечното " Александринос тахидромос " и на осведомителния уебсайт " Пирамис ".

Кипърският вестник " Филелефтерос " оповестява, че убитият е бил сътрудник и на кипърската осведомителна организация КНА.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР