Гръцкият гранд Олимпиакос продължава наказателната си акция в Евролигата. Отборът

...

Наказателната акция на Везенков в Евролигата продължава

Гръцкият гранд Олимпиакос продължава наказателната си акция в Евролигата. Отборът на Александър Везенков записа четвърта поредна победа, откакто надви над Баскония с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) в зала “Фернандо Буеса Арена ” във Витория. Това беше първо проваляне за испанците в шампионата, до момента в който гърците не престават без загуба.

Олимпиакос се причисли към Фенербахче на върха във краткотрайното класиране, като и двата тима са с баланс 4-0 от началото на сезона.

Българският национал Александър Везенков изигра следващия си превъзходен мач, записвайки 4-и мач с 20+ точки през сегашния сезон. Крилото приключи с 26 точки и 7 битки. Той беше на паркета 28 минути и още веднъж приключи като най-полезен за своя тим с коефициент 29.