Гръцкият гранд Олимпиакос направи огромна крачка към класиране за финалната

...

Олимпиакос докосва финалната четворка в Евролигата след уникална драма в Истанбул

Гръцкият гранд Олимпиакос направи голяма крачка към класиране за финалната четворка на Евролигата. Тимът от Пирея реализира трагична победа със 72:71 над Фенербахче като посетител и поведе с 2:1 поведе в серията сред двата тима.

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра мощен мач за Олимпиакос, само че огромният воин беше Костас Слукас. Гардът вкара тройка секунда преди края на мача, с цел да донесе триумфа на своя тим.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, като се отдръпнаха на отмора при резултат 35:38. Домакините започнаха доста мощно третата четвърт, а след нейния край имаха преднина от шест точки - 51:45. Олимпиакос още веднъж откри ритъма си и се върна в мача, с цел да се стигне и до трагичните последни две минути. Тогава първо Ник Калатес вкара тройка, с която турците поведоха с 69:66. Минута и половина преди края Тарик Блек пропусна два наказателни удара, а 60 секунди преди сирената Везенков вкара тройка, с цел да изравни. Три секунди преди края Марко Гудурич осъществя два точки за домакините, само че Слукас осъществя със сирената за крайното 71:72.

Костас Слукас вкара 25 точки за спечелилите, а Александър Везенков добави още 17 точки. За Фенербахче най-резултатен беше Тайлър Дорси с 21 точки, а Тоние Джекири добави още 15 точки.

Олимпиакос се нуждае от още една победа, с цел да се класира за финалната четворка на шампионата в Каунас.

Мач №4 от серията е на 5 май от 20:45 часа.