Грандът Аякс постигна впечатляваща победа при гостуването си на НАК

...

Погром! Аякс бие 8:0 като гост

Грандът Аякс реализира впечатляваща победа при гостуването си на НАК Бреда от 12-ия кръг на холандската Ередивизие. Въпреки че се показва на приливи и отливи от началото на сезона, тимът на Марсел Кайзер показва големия си нападателен капацитет и разгроми с 8:0 своя противник, който е в зоната на изпадащите. Пет от головете паднаха още до почивката и по-конкретно сред 15-ата и 33-ата минута.

Исканият от Барселона Матийс де Лихт откри резултата след четвърт час игра, засичайки топката от близко. Само три минути по-късно Дони ван де Беек вкара за 0:2, а в 26-ата още веднъж той опъна мрежата на домакините, не без помощта и на рикошет в крайници на футболисти на НАК Бреда.
Grootste uitzege ooit voor #Ajax in de @eredivisie! 0-8!

#nacaja #wijzijnajax pic.twitter.com/YYNZX7hgsG
— AFC Ajax (@AFCAjax) 18 ноември 2017 година Давид Нерес и още веднъж Де Лихт съкрушиха домакините и в 33-ата минута Аякс към този момент водеше с 5:0. Този резултата се резервира доникъде на втората част, когато Ласе Шьоне осъществя дузпа. Седмият гол беше дело на ветерана Клаас-Ян Хунтелаар в 73-ата минута, а в 75-ата Ван де Беек постави точка на разногласието, оформяйки своя хеттрик.

Разгромът разреши на Аякс да събере 25 точки - с пет по-малко от лидера ПСВ Айндховен, който има и мач в ресурс. Шампионът Фейенорд се провали вкъщи против ВВВ Венло (1:1) и е 6-и с едвам 19 точки.

0:8 Ван де Беек (75)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Ередивизие 12 кръг, събота 18 ноември  НАК Бреда 0:8краен резулат  Аякс