Grand Prix Hassan II, финалРоберто Карбайес Баена – Александър Мюлер

...

Роберто Карбайес Баена спечели титлата в Маракеш

Grand Prix Hassan II, край

Роберто Карбайес Баена – Александър Мюлер 4-6, 7-6(3), 6-2

Роберто Карбайес Баена завоюва втората си купа в Тура след трагична победа над Александър Мюлер на финала на ATP 250 шампионата в Маракеш. Испанецът, за който това бе четвърта трисетова победа от началото на шампионата, имаше потребност от поврат, само че все пак победи в борбата, траяла малко над 3 часа.

„ Много съм изтощен, само че в това време съм и доста, доста благополучен. Това беше в действителност тежък мач. Борех се за всяка точка. Не знам какво да кажа. Просто съм благополучен “ – разяснява след дуела международният №82.

Вследствие на този успех Карбайес Баена ще се изкачи до рекордното за него 49-о място в ранглистата. До момента най-високото му класиране бе №71. Испанецът отстрани трима сложени играчи по пътя към купата в Маракеш – Максим Креси (5), Талон Грийкспор (4) и Дан Еванс (2). На осминафинала негов конкурент бе Димитър Кузманов, само че мачът завърши след единствено два изиграни гейма, защото българинът бе заставен да се отдръпна поради хранително натравяне.

Мачът обаче елементарно можеше да се развие по напълно друг метод. Мюлер завоюва първия сет, а в тайбрека на втория резултатът бе 3-3. Карбйес Баена обаче пласира няколко отлични удара от главната линия, до момента в който в това време неговият конкурент позволи неточности във значими моменти и по този начин сетовете бяха изравнени след 7-6(3).

В заключителната част международният №82 осъществя ранен пробив, пристигнал след бекхенд уинър. Карбайес Баена продължи да господства и след това стигна до нов брейк, като в последна сметка победи с 4-6, 7-6(3), 6-2 след 3 часа и 7 минути игра.
Източник: tenniskafe.com