Гранада взе много ценна победа с 3:2 при гостуването си

...

Гранада с изключително ценна победа в битката си в Ла Лига

Гранада взе доста скъпа победа с 3:2 при гостуването си на Алавес в борбата за оцеляване в испанското футболно състезание.

И петте гола в мача паднаха след почивката, само че преди паузата домакините от Алавес пропуснаха голям късмет да поведат, откакто в 26-ата минута Хоселу не съумя да осъществя от дузпа.

Серхио Ескудеро даде преднина на Гранада пет минути след началото на второто полувреме, само че единствено седем минути по-късно Алавес към този момент водеше в резултата след голове на Гонсало Ескаланте и Ману Вайехо.

Антонио Пуертас върна вярата на гостите с гол за 2:2 в 77-мата минута, а Гранада съумя да измъкне трите точки 10 минути по-късно, когато се разписа колумбиецът Луис Суарес.

Оставащите минути до края на мача бяха извънредно напрегнати и това докара до напрежение сред играчите и край страничната линия, а за неспортсменско държание червен картон получи аварийният вратар на гостите Аарон Ескандел.

С триумфа Гранада събра 28 точки и излезе на 16-о място. Алавес остава на 19-а позиция с 22 точки.