Гранада и Лас Палмас се завърнаха в Ла Лига. Това

...

Гранада и Лас Палмас се завърнаха в Ла Лига

Гранада и Лас Палмас се завърнаха в Ла Лига. Това стана факт след изиграването на мачовете от последния кръг на Ла Лига 2. Андалусийци станаха първенци, до момента в който отборът от Канарските острови приключи на второ място.

Гранада беше водач преди последния кръг и завоюва семейството си на Леганес с 2:0, с цел да си обезпечи първото място в крайното класиране. Голмайсторът на отбора Мирто Узуни откри резултата в 42-ата минута, а крайният резултат оформи Браян Сарагоса в 58-ата минута. Така тимът събра 75 точки и победи в лигата.

Лас Палмас одобри Алавес в пряк мач за класиране в Ла Лига. Срещата приключи 0:0, което устройваше домакините, които със 72 точки останаха на второ място. Леванте се наложи с 2:1 над Овиедо и също събра толкоз, само че Лас Палмас беше с по-добри индикатори в директните дуели.

Така валенсианци ще се борят за промоция в плейофите, като за там се класираха още Алавес, Ейбар и Албасете.

От Ла Лига 2 изпадат Малага, Понферадина, Ибиса и Луго.