Гражданите на район Младост“ трябва да бъдат спокойни, имат си

...
Гражданите на район Младост“ трябва да бъдат спокойни, имат си
Коментари Харесай

Шефът на СОС: В Младост има действащ кмет, ВАС позволи назначаването на и.д. след ареста на Иванчева

Гражданите на регион „ Младост “ би трябвало да бъдат спокойни, имат си настоящ кмет. Съдът е позволил авансово осъществяване на решението на СОС от 31 май 2018-а година за установяване на изпълняващ длъжността кмет до завръщане на титуляря, доказано и от Върховен административен съд. 
 Кърджилов завоюва против СОС - съдът анулира назначението на и.д. кмета на Младост
Това съобщи ръководителят на СОС Елен Герджиков във връзка оповестеното по-рано от Петър Кърджилов решение на Административен съд-град София, че назначаването от Столичния общински съвет на Румен Русев за и.д. кмет на " Младост " е противозакнно. 

Герджиков напомни, че преди година обстановката в Младост беше без аналог – тогавашният кмет Десислава Иванчева и един от нейните заместници Биляна Петрова бяха в ареста. Тогава с решение на СОС, съобразено с волята на госпожа Иванчева, бе определен за и.д Владимир Клисуров, който след това подаде оставка. Заради огромния административен безпорядък, който се сътвори в региона, шефът на СОС свика Правен съвет на 30 май 2018. Присъстваха всички членове на Председателския съвет на СОС, представители на Столична община, представители на Министерство на правораздаването, Министерство на труда и обществената политика, Инспекцията по труда, НСОРБ, както и водещи експерти по трудово и административно право от СУ, УНСС и Нов български университет. След извънредно задълбочена полемика и разбор на цялата налична документи Правният съвет излезе с решение, че СОС би трябвало да дефинира изпълняващия активността кмет на регион „ Младост “, поради което изиска от Клисуров да показа информация за настоящите към оня миг заместител кметове. Той даде такава, в която бе посочено, че с изключение на самият той и Биляна Петрова, която беше в ареста, другите заместници са - арх. Румен Русев и Петър Къджилов, назначен предния ден със заповед на госпожа Иванчева. В осъществяване на решението на Правния съвет, Председателят със собствен отчет предложи двата вероятни разновидността – Русев или Кърджилов, които бяха изслушани в локалния парламент. Общинските съветници с огромно болшинство избраха Румен Русев, изясни Герджиков. 

СОС беше заставен да вземе решение в тази невиждана обстановка, защото в районната администрация цареше цялостен хаос, сътворен след поредност от административни актове със и без правно съображение. Основната задача, пред която бяха изправени съветниците, бе да се вкара ред в регион „ Младост “ и да се подсигуряват правата на жителите, сподели още Елен Герджиков. 

Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР