Обявиха причината за смъртта на 16-годишния плувец от Бургас
Гръдна аневризма е повода за гибелта на 16-годишното момче от София, което издъхна в неделя по време на интернационално съревнование по плуване в Бургас. Това оповестяват от Национален състезателен клуб „ Олимп ” във фейсбук.
Лекари прецизираха за Нова тв, че две са евентуалните аргументи за леталния излаз – или присъщ развой, или претоварване. Разследването ще покаже за коя от двете става въпрос в тази ситуация.
В 08,57 часа в неделя на тел. 112 е подаден сигнал за случая. Момчето било в басейна по време на загрявка, когато му прилошало. На младежа е помогнато да излезе от басейна, след което той изпаднал в безсъзнание и макар приложените реанимационни дейности, умрял.
От спортния клуб оповестиха, че провеждат бдение в понеделник вечер.




