Бум на кърлежи в Асеновград
Градинки, паркове и даже стадиона в Асеновград са пламнали в кърлежи. За протичащото се алармираха обезпокоени родители. Месеци спортува на стадион „ Шипка “ в града. Докато за поредeн път провеждала вечерната си подготовка, при започване на тази седмица, тичайки по трасето се засякла с индивида, който поддържа игрището. Той я предизвестил: „ Когато се приберете у дома, да огледате тялото си за кърлежи! “. Асеновградчанката обезпокоеното попитала не е ли към момента трeтиран стадионът с препарат срещу нездравословни инсекти, на което получила негативен отговор. Въпреки предизвестието, тя траяла тренировката си, решена да алармира в Регионална здравна инспекция-Пловдив. Друг случай, публикуван със фотография в обществената мрежа, също от Асеновград, втрещи жителите. Жена разгласява фотос със снимани близо 20 броя кърлежи, „ събрани “ за час от самия център на града. " Не сме се движили по треви. Това е от центъра, единствено по плочките. С тия бездомни кучета какво друго ни чака. По градинките е още по-страшно. Какво чакат с това напръскване не знам, а и центърът би трябвало да напръскат – кърлежите лазят пред заведенията. Не мога да изчистя кучето. Добре, че то ги е привлякло, другояче щяха да са по нас. Аз такова нещо не бях виждала. Видях по какъв начин нещо лази по домашния ни любим. Исках да го бутна и когато погледнах на земята – още много лазеха. Вдигнах кучето и по-него – също. За да плъзнат по самият център, направете си сметката какво е по тревните площи! ", споделя ужасена асеновградчанката.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




