За да не останат на улицата: Жителите на Баба Алино искат спешна среща с Благомир Коцев
" Град в града ". Така би могла да се опише тематиката за противозаконния жилищен компелкс " Баба Алино " край Варна, която заема челно място в публичния интерес през предходната, а и през актуалната седмица. Семейства, които живеят в парцелите, упорстват за среща с кмета на Варна Благомир Коцев и търсят отговори на въпросите си по отношение на статута на домовете им, написа Българска национална телевизия.
Хората настояват, че разполагат с нотариални актове, плащали са налози, сметки за електрическа енергия и вода, а някои от тях имат и персонални карти, издадени на съответните адреси.
В същото време позицията на общинската администрация остава непроменена - градежите са противозаконни и подлежат на унищожаване.
Жителите на комплекса също са комплицирани от това какво ще се случи с домовете им. " Това към този момент е петото изявление. Жителите излизаха постоянно за изявленията. И мисля, че едната от аргументите за какво през днешния ден няма хора, е тъй като има много страшни отговори от България в медиите или във Facebook, че би трябвало да разрушат всичко тук, че украинците се отговорни за всички беди в България, че би трябвало да си отпътуват в Украйна ", споделя гражданин на " Баба Алино ".
Хората са подготвили редица въпроси, които желаят да зададат на кмета на Варна Благомир Коцев по време на предстоящата среща. Първият въпрос е обвързван със статута на парцелите и документите, които притежателите имат.
Друг въпрос визира дейностите на администрацията през последните години.
Сред поставените въпроси е и този за издаваните удостоверения за толерантност.
Следващ главен въпрос е по какъв начин купувачите е трябвало да схванат, че има проблем с парцелите.
Жителите желаят гаранции, че няма да бъдат единствените, които ще понесат следствията, само че и опцията за комепнсации.
Хората упорстват за пояснение и за какво години наред са били одобрявани налози и такси за тези парцели.
Неясно остава и бъдещето на закупените към този момент къщи.
Живеещите в комплекса са подготвени да търсят правата си по правосъден път.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
Хората настояват, че разполагат с нотариални актове, плащали са налози, сметки за електрическа енергия и вода, а някои от тях имат и персонални карти, издадени на съответните адреси.
В същото време позицията на общинската администрация остава непроменена - градежите са противозаконни и подлежат на унищожаване.
Жителите на комплекса също са комплицирани от това какво ще се случи с домовете им. " Това към този момент е петото изявление. Жителите излизаха постоянно за изявленията. И мисля, че едната от аргументите за какво през днешния ден няма хора, е тъй като има много страшни отговори от България в медиите или във Facebook, че би трябвало да разрушат всичко тук, че украинците се отговорни за всички беди в България, че би трябвало да си отпътуват в Украйна ", споделя гражданин на " Баба Алино ".
Хората са подготвили редица въпроси, които желаят да зададат на кмета на Варна Благомир Коцев по време на предстоящата среща. Първият въпрос е обвързван със статута на парцелите и документите, които притежателите имат.
Друг въпрос визира дейностите на администрацията през последните години.
Сред поставените въпроси е и този за издаваните удостоверения за толерантност.
Следващ главен въпрос е по какъв начин купувачите е трябвало да схванат, че има проблем с парцелите.
Жителите желаят гаранции, че няма да бъдат единствените, които ще понесат следствията, само че и опцията за комепнсации.
Хората упорстват за пояснение и за какво години наред са били одобрявани налози и такси за тези парцели.
Неясно остава и бъдещето на закупените към този момент къщи.
Живеещите в комплекса са подготвени да търсят правата си по правосъден път.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }
Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




