Град Пещера за втора поредна година ще бъде домакин на

...
Град Пещера за втора поредна година ще бъде домакин на
Коментари Харесай

Пещера отново приема българския етап от Тур дьо Франс

Град Пещера за втора поредна година ще бъде хазаин на 5 юли на българския стадий на Тур дьо Франс (L’Etape BULGARIA by Tour de France), оповестиха уредниците.

Най-престижното интернационално колоездачно събитие за фенове е част от международната серия L’Etape Series by Tour de France, която се организира в 26 страни по света, оповестиха уредниците.

Очаква се в конкуренцията у нас да започват повече от 1000 участници от България и представители на 14 страни, които ще премерят сили по живописните направления в региона на Пещера, язовир Батак и град Батак в Западните Родопи.

Събитието е планувано да се състои в уикенда на 4 и 5 юли, като главните спортни дистанции ще бъдат в неделя, на 5 юли, с начален час 8.30.

Онлайн регистрацията за Българския стадий ще е отворена единствено още 10 дни - до 21 юни. Възможност за регистрация има и на място преди надпреварата, на 3 и 4 юли, само че при разнообразни условия. Повече информация е оповестена в уеб страницата на надпреварата https://bulgaria.letapeseries.com/registration 

Българският стадий на Тур де Франс е всеобща любителска колоездачна конкуренция по разпоредбите на колоездачната Обиколка на Франция за експерти и e ориентирана към всички, които обичат колоезденето, както и към огромните почитатели на Тура, последващи непроменяемо всяко лято колоната и следящи изявите на най-силните шосейни колоездачи в света.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР