Монреал затваря моста Ил Мерсие за превозни средства поради пролетно наводнение
Град Монреал сподели, че е затворил моста Ил Мерсие за придвижване на коли от 19:00 часа. Понеделник заради опасности от пролетни наводнения.
Длъжностни лица споделят, че мостът, ситуиран в квартал L’Île-Bizard–Sainte-Geneviève, ще остане отворен за пешеходци, само че ще бъде затворен за транспортни средства до второ разпореждане заради високите равнища на водата на Rivière des Prairies.
Жителите са помолени да заобикалят региона и да следват напътствията на знаците.
Властите споделиха също, че Chemin de l’Anse-à-l’Orme, сред Chemin de Senneville and Timberlea Trail е затворен от 17:00 часа. Неделя.
Градът споделя, че неговият проект за реагиране при пролетни наводнения остава задействан с екипи, мобилизирани за гарантиране на публичната сигурност.




