Ограниченията за вода в Калгари бяха премахнати, след като захранващата магистрала беше пусната отново в експлоатация
Град Калгари отстрани рестриктивните мерки за вода след привършване на ремонта на девет развалени сектора от главната захранваща тръба Bearspaw South.
Градът направи известието в четвъртък сутринта, няколко дни по-рано от графика, откакто тръбата беше още веднъж напълнена с вода и тестванията потвърдиха, че системата работи добре.
Ограниченията бяха въведени на 9 март, когато захранващата автомагистрала, която нормално доставя към 60 % от водата в Калгари беше спряна за ремонт.
Оттогава градът трябваше да разчита на доста по-малката водна централа Glenmore, с цел да доставя по-голямата част от водата в града.
Градът сподели, че премахването на рестриктивните мерки за вода значи, че оборудванията за отдих също могат да се върнат към естествена работа, като горещите вани и детските басейни се пълнят и отв...
Прочетете целия текст »




