Говорителят на руския президент Дмитрий Песков изрази надежда, че разногласията

...
Говорителят на руския президент Дмитрий Песков изрази надежда, че разногласията
Коментари Харесай

Кремъл: Разногласията с Баку за Украйна не бива да застрашават двустранните отношения

Говорителят на съветския президент Дмитрий Песков изрази вяра, че различията сред Москва и Баку по отношение на спора в Украйна няма да нанесат трайна щета на дълготрайните взаимноизгодни връзки сред двете страни. Това съобщи той по време на постоянен брифинг, представен от ТАСС, предава News.bg.

„ Известна ни е позицията на азербайджанското управление по украинската тематика. В този въпрос имаме разминавания, президентът Алиев още през цялото време зае избрана позиция, с която не сме съгласни “, сподели Песков.

Въпреки това Кремъл се надява, че тези разлики няма да се трансфорат в сериозна спънка за двустранното съдействие. „ Очакваме къс интервал на изстудяване, който няма да повлияе трайно върху връзките ни. Не считаме да жертваме общите си ползи в името на моментната обстановка “, добави прессекретарят на Владимир Путин.

Напрежението сред двете страни набъбна, откакто азербайджанският президент Илхам Алиев направи остри изявления против Русия, в това число в изявленията за украински медии. Допълнително напрежение провокира и реакцията на Баку против дейности на съветските правоохранителни органи против престъпни структури с етнически азербайджански състав в региона на Урал.

Кризата в връзките се задълбочи и след трагичния случай от декември предходната година, когато съветска зенитна ракета порази по простъпка азербайджански пътнически аероплан, при което починаха 38 души. В събота президентът Алиев настоя Москва обществено да поеме отговорност и да накаже отговорните за случая.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР