Готови ли са българите да се обединят в национална кауза

...
Готови ли са българите да се обединят в национална кауза
Коментари Харесай

Спира ли България да пазарува в Билла и ОМВ?

Готови ли са българите да се обединят в национална идея в името на общия интерес?

Това е доста малко евентуално, несъмнено, само че апелите за протест на всички австрийски бизнеси в страната не закъсняха. 

В момента комерсиалният стокооборот сред Австрия и България е над 3 милиарда лв. на година и се усилва с 10 % на година.

Васил Велев, ръководител на Управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България, призова за бойкот на австрийски артикули, магазини и бензиностанции на територията на България поради австрийското несъгласие за пълноценно присъединение към Шенген.

На процедура Велев приканва да не пазарим в " Билла " и да не зареждаме повече в ОМВ.

Според Велев протестът би трябвало да е цялостен, в това число и да се види, че италианските Алпи са по-хубави за ски от австрийските. Българските клиенти пък би трябвало да препдочетат магазини и бензиностанции, които не са благосъстоятелност на австрийски компании, съобщи той.

В ефира на " Здравей България " по NOVA  той сподели, че пропуснатите изгоди за страната ни са над 1 милиарда годишно.

" Ние бихме подкрепили по-твърда реакция от страна на държавното управление. Защо не наложим несъгласие на някоя австрийска самодейност? Трябва да има и държавна, и социална реакция ", попита Велев. Той посочи, че би трябвало да се търсят такива средства за влияние, които да дадат претекст на политически фактори в Австрия да трансформират позицията си.

Според Велев България е посочила, че е равна с останалите, само че бива третирана като второ качество. " Това е недопустимо за българския бизнес и ние настояваме за по-твърда реакция ", уточни Велев.

По думите му австрийският директен превоз би трябвало да бъде следен по-добре - по този начин, както желае Австрия.

Велев добави, че съгласно него страната не се възползва оптимално от преимуществата на географското си местонахождение.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР