Горските пожари в Канада покриха със смог Монреал в неделя,

...
Горските пожари в Канада покриха със смог Монреал в неделя,
Коментари Харесай

Как Монреал се превърна в града с най-лошия въздух в света

Горските пожари в Канада покриха със смог Монреал в неделя, което съгласно мониторинг на замърсяването докара до най-лошото качество на въздуха измежду всички огромни градове в света.

Най-населеният град в провинция Квебек е имал " нездравословно " качество на въздуха съгласно IQAir, който следи замърсяването по целия свят, в миг, когато стотици горски пожари горяха в цялата страна.

Канада издаде предизвестия за смог в няколко района на Квебек поради пожарите, като съобщи, че " високите концентрации на фини прахови частици предизвикват неприятно качество на въздуха и понижена видимост ", като изискванията ще се запазят до понеделник сутринта.

Агенцията прикани жителите да заобикалят действия навън и да носят маски за лице, в случай че би трябвало да излязат на открито.

Заради нездравословния смог бяха затворени откритите басейни и спортните площадки, а голям брой събития навън, в това число концерти и спортни надпревари, бяха анулирани.

" Наистина наподобява на мъгла, единствено че това е пушек от горските пожари. Много е мъчно да се диша, а и малко щипе в очите ", споделя 18-годишната Фове Лепаж Вали пред Агенция Франс Прес, оплаквайки се, че фестивалът, на който е трябвало да участва, е бил анулиран.

По данни на квебекската организация за противопожарна отбрана SOPFEU към Квебек има 80 дейни горски пожара, като няколко от тях са се разраснали през уикенда заради сухото време и високите температури.

В сряда 119 френски пожарникари би трябвало да дойдат в Квебек, с цел да освободят контингента от свои сънародници, които са на терен от началото на юни.

" Те ще бъдат изпратени и в Робервал ", на 250 км северно от град Квебек, за 21-дневна задача, съобщи Стефан Карон, представител на SOPFEU.
Канада претърпява невиждана година на пожари, като от началото на януари до момента са изгорели повече от 7,4 млн. хектара.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР