Google официално пусна на пазара Pixel 10 Pro и Pixel

...
Google официално пусна на пазара Pixel 10 Pro и Pixel
Коментари Харесай

Google представи и по-големия Pixel 10 Pro XL

Гугъл публично пусна на пазара Pixel 10 Pro и Pixel 10 Pro XL, като и двата модела се отличават със обилни усъвършенствания в процесорната мощ и опциите за зареждане. Новите телефони се оферират в четири цвята: Moonstone, Obsidian, Porcelain и Jade.

Pixel 10 Pro е с 6,3-инчов LTPO OLED екран с резолюция 1280 x 2856px, до момента в който по-големият Pixel 10 Pro XL е с 6,8-инчов екран с резолюция 1344 x 2992px. И двата екрана се отличават с променлива периодичност на освежаване от 1 до 120Hz и впечатляваща оптималната бляскавост от 3300 нита. Телефоните са предпазени с Gorilla Glass Victus 2 и разполагат с 42 MP селфи камера и ултразвуков скенер за пръстови отпечатъци под екрана.

Google показа и по-големия Pixel 10 Pro XL

Най-забележителното вътрешно усъвършенстване е новият чипсет Tensor G5, който е първият чип, планиран от Гугъл и създаден от TSMC. Този нов SoC дава обещание 34% по-бърз процесор и 60% по-бързо осъществяване на задания, свързани с изкуствен интелект, спрямо Tensor G4. Чипът поддържа и най-новия модел Gemini Nano AI и е комбиниран с чипа за сигурност Titan M2. И двата Pro модела се оферират със общоприета памет RAM от 16 GB.

Докато хардуерът на камерата остава същият като при предходното потомство – 50 MP главен датчик, 48 MP ултраширокоъгълен и 48 MP телеобектив с 5x оптичен зум – усъвършенстваният процесор за анонсиране на изображения на новия Tensor G5 се чака да достави по-добро качество на фотосите и видеото. И двата модела могат да записват до 8K видео, което е усъвършенствано от 4K.

Google показа и по-големия Pixel 10 Pro XL

Pixel 10 Pro се зарежда от батерия с потенциал 4870 mAh с 30 W кабелно зареждане, до момента в който Pixel 10 Pro XL има по-голяма батерия с потенциал 5200 mAh, която поддържа 45 W кабелно зареждане. И двата телефона поддържат и безжично зареждане Qi2 със скорост 15 W за Pro и 25 W за Pro XL, функционалност, която е допустима с помощта на „ Pixelsnap “, новата магнитна система за зареждане на Гугъл.

Устройствата работят с Android 16 и ще получават седем години актуализации на операционната система, сигурността и Pixel Drop. Те също по този начин са с IP68 рейтинг и разполагат с Wi-Fi 7, Ultra-Wideband и Bluetooth 6 съгласуваност. Pixel 10 Pro стартира от 1099 евро за модела с 128 GB, до момента в който Pixel 10 Pro XL стартира от 1299 евро за версията с 256 GB. Предварителните поръчки към този момент са отворени, а доставките са планувани да стартират на 28 август.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР