Google DeepMind създаде нов AI агент, наречен SIMA 2, който

...
Google DeepMind създаде нов AI агент, наречен SIMA 2, който
Коментари Харесай

Google обучава новия си AI агент в симулатор на коза

Google DeepMind сътвори нов AI сътрудник, наименуван SIMA 2, който може да се ориентира и да взема решение задания в необятен набор от триизмерни виртуални светове и видеоигри. Компанията твърди, че това е огромна стъпка към основаването на сътрудници с по-общо предопределение и към конструирането на по-добри роботи в действителния свят.

Гугъл DeepMind показва за първи път SIMA (съкращение от „ масщабируем инструктиращ мултисветовен сътрудник “) предходната година. Настоящият SIMA 2 е построен върху Gemini – водещият огромен езиков модел на компанията – което дава на сътрудника голям скок в качествата, написа изданието на Масачузетския софтуерен институт MIT Technology Review.

Изследователите настояват, че SIMA 2 може да извършва по-сложни задания във виртуални светове, да открива по какъв начин самичък да взема решение избрани провокации и да беседва с потребителите. Той може също по този начин да се усъвършенства самичък, като поема по-трудни провокации неведнъж и учи посредством проби и неточности.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР