Голямата новина от третия кръг за Купата на Лигата е,

...

Крах за Тотнъм! Нискоразряден тим го отпрати от Купата на Лигата

Голямата вест от третия кръг за Купата на Лигата е, че четвъртодивизионният Колчестър в профил европейския клубен финалист – Тотнъм Хотспър. Успехът за Колчестър е забележителен, откакто отборът на Джон МакГрийл отстранява за повторно подред през тази година първокласен клуб от Висшата лига, откакто в предишния кръг бе отстранен Кристъл Палас, още веднъж след дузпи. В постоянното време мачът приключи 0:0, с цел да може „ Къмюнити Стейдиъм” да види дузпи. Именно там неуспехът за „ шпорите” пристигна от двама от водачите на отбора – Кристиан Ериксен и Лукас Моура. Първата дузпа бе профукана от Ериксен, с цел да може петата да падне в плен от Моура и по този метод домакините продължиха. Колчестър също пропусна углавен удар, откакто Джевани Браун пропиля третото осъществяване.

През първата част по-дейният тим на „ Къмюнити Стейдиъм”, а корнер по-късно повече от 10 минути игра шут прелетя над напречната греда на Колчестър. Миг по-късно пък Деле Али комбинира добре с Трой Парът, а последният стреля, само че настрана.

В 17-ата минута пък удар на Лукас Моура отлетя в навън, а Деле Али стреля също настрана. След 30 минути игра Моура стреля доста мощно от фаул, само че Гъркън отби топката настрана.

В 50-ата минута пък Лукас Моура бе побутнат в наказателното поле, само че дузпа не последва. Четири по-късно Дайър центрира топката отдясно на далечна греда за Али, който бе допрян по гърба от Коуън-Хол, само че вярното решение бе играта да продължи.

Миг по-късно пък Уокър-Питърс нацели напречната греда. В 39-ата минута пък отново той опита да центрира топката, само че вместо това тя отиде към вратата, където Гъркън я мазета настрана.

Два шанса подред пристигнаха след 70-ата минута за Хюн-мин Сон и Виктор Уанияма, само че без гол в последна сметка.

Тотнъм продължи да натиска гневно, само че пропуските не спираха, а работа за Гъркън на процедура нямаше сериозна. Така се стигна до дузпите, с цел да може Кристиан Ериксен да пропусне първия углавен удар. След това Али вкара, а Норис и Нубъл също се разписаха, с цел да може Браун да пропилее нов късмет за домакините. Лукас Моура пък нацели напречната греда при петия опит, за Лапсли пласира прецизен удар и по този начин Колчестър отиде на осминафиналите за Купата на Лигата.