Проф. Андрей Чорбанов: Омерзително е това, което се случва в пленарната зала, ще подкрепим отстраняването на Цончо Ганев
Голяма част от депутатите, на които им се желае имунитетът, се отхвърлиха сами от него. Опасяваме се, че в залата ще стане вакханалия по време на разискването на свалянето на имунитетите. По значимото е хората да вършат добър разбор за кого гласоподават преди изборите. Това съобщи заместник-председателят на Народно събрание от „ “ (ИТН) проф. Андрей Чорбанов в предаването „ Лице в лице “ по БТВ.
Това, което става след всеки парламент са законите, които се одобряват депутатите. Лошото е, когато мерилото би трябвало да е възпитанието. Омерзително е това, което се случва в пленарната зала. Виновните депутати би трябвало да се отстраняват, с цел да може Народното събрание да работи, акцентира той.
Ние ще подкрепим настояването за премахване на Цончо Ганев, като ръководител на Народно събрание. След като непрекъснато в залата стават пререкания, обиди и изявления от място. В 1/3 от времето ние гласуваме закони, през останалото време има кавги. Пречи се на работата на депутатите, изясни депутатът.
Аз доста пъти съм получавал персонални обиди. Всичко се прави пред камерата. Ако двама депутата желаят да се саморазправят, те могат да го създадат, без това да става притежание на различен. Безумно е да се насочат закани с физическа разпра сред другите депутати. Това не е добър сигнал към хората, акцентира проф. Чорбанов.




