Голяма част от България и през новата седмица ще остане

...
Голяма част от България и през новата седмица ще остане
Коментари Харесай

Заради грипната вълна: Въвеждат онлайн обучение в няколко области

Голяма част от България и през новата седмица ще остане под знака на грипната вълна. 

 

Противоепидемични ограничения са оповестени в 11 области, а съгласно здравните управляващи обстановката е доста динамична и те може да обзет и други региони на страната, съобщи bTV. 

 

Във Велико Търново, Плевен и Шумен засиленият надзор влиза в действие от понеделник. Епидемия е оповестена във Варна, Ямбол и Благоевград.

 

В Хасково тя се удължава до 31 януари, а във Видин - до 2 февруари, като стопират и присъствените образователни занятия.

 

Засилен противоепидемичен надзор се вкара от петък в Добрич. Той ще продължи до 30 януари.

 

В Пловдив отдалеченият режим в учебните заведения ще бъде в действие от сряда.

Заради многото заболели във Враца учениците минават на онлайн образование още от на следващия ден.

 

Има учебни заведения, в които над 50% от учениците са заболели, има и доста заболели педагози. В петък да вземем за пример е имало класове единствено с по няколко деца в час.

 

Тогава здравните управляващи излязоха с тревожна статистика – единствено за денонощие броят на инфектираните се е нараснал с над 30 пункта. В момента 205 на 10 хиляди души са наранени от грипната вълна.

 

В края на петъчните занятия педагозите от начално учебно заведение „ Иван Вазов “ във Враца уведомяват  родителите, че идната седмица ще се учи от у дома.

 

„ Което дете няма преносим компютър, ще му бъде обезпечено от учебното заведение “, споделя учителката Малинка Кунчева.

 

Училището е измежду най-засегнатите от грипната вълна.

 

„ Във всяка класна стая работят рециклатори за пречистване на въздуха, доста е засилен филтърът в същото време, само че ние не можем да ограничим влизащите извън инфекции.  Има и паралелки с над 60% отсъстващи възпитаници “, споделя директорката на учебното заведение, Малина Николова.

 

Данните за инфектираните са  разтревожили и инспекторите в РЗИ.

 

„ Имаме от тази седмица и потвърдена циркулация за грипен вирус вид А “, декларират доктор Стела Мечкова, шеф на Дирекция „ Надзор над заразните заболявания “ към РЗИ-Враца.

 

Дистанционното образование ще е в действие до края на месеца. Предвид късия период не всички родители са съгласни - изключително в началния курс.

„ Онлайн не виждам по какъв начин ще учат тия дребни деца, тъй като не могат. И аз не мога по принцип да им оказвам помощ “, споделя Даяна Христова, баба на  четвъртокласничка.

 

Генади Андонов е родител на второкласничка, само че е окуражен, че ще се оправи с онлайн образованието:   

 

„ Ние сме във втори клас, само че ще се оправим някак си. По-добре да си починат, в сравнение с да са онлайн, по този начин или другояче, нищо няма да схванат съгласно мен “.

 

Въвеждат се и строги противоепидемични  ограничения в лечебните заведения.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР