Голям проблем ще има Ливърпул в лявата зона на ариегарда

...
Голям проблем ще има Ливърпул в лявата зона на ариегарда
Коментари Харесай

Тежки обвинения за Юрген Клоп

Голям проблем ще има Ливърпул в лявата зона на ариегарда си след сериозната травма на Костас Цимикас в дербито против Арсенал. Гръцкият ляв бек счупи ключицата си след конфликт с Букайо Сака в мача на " Анфийлд ", който приключи 1:1.

Цимикас беше повален на тъчлинията и там се блъсна в краката на личния си управител Юрген Клоп, а германецът падна върху него - от което изглеждаше, че футболистът е потърпевш в допълнение. Играчът незабавно беше сменен и откаран в болница, след което е станало ясно каква е контузията му.

Водещият по BeIN Sports Ричард Кийс хвърли виновността за случая точно върху Клоп, който стоеше на сантиметри от терена.

Кийс постоянно подлага на критика мениджъра на Арсенал Микел Артета за държанието му до тъчлинията, а в този момент укори и Клоп.
 Лоши вести за Ливърпул
Лоши вести за Ливърпул

Ето детайлности

" Ирония е, че този път е Клоп, в случай, че Артета беше в другата техническа зона. Но тъкмо по тази причина е рисково треньорът да е прекомерно покрай игрището ", написа водещият в платформата X.

" Треньорът си е в своята зона, само че когато излезе отвън нея е прекомерно близо и постоянно ще има заплаха ", добави Кийс, представен от " Webcafe ".

След мача Юрген Клоп удостовери, че Цимикас ще е навън " за дълго време " и че травмата е огромен проблем, защото и другият ляв бек в тима Анди Робъртсън е отвън игра.

" Бих се радвал да дам своята ключица, с цел да може Костас да е здрав. Бях добре след случая, даже не бях сигурен дали съм паднал върху него и по какъв начин е станало. И да, тези неща не трябва да се случват ", призна германецът.

Букайо Сака беше индивидът, който в действителност повали Цимикас и след това крилото на Арсенал сервира извинения.

" Чух, че той е отишъл в болница, тъй че явно желая да му се извиня. Разбира се, не съм желал да стане по този начин. За мен битката беше 50 на 50 и бяхме рамо в рамо. Не видях какво тъкмо стана, нито че е попаднал в тялото на Юрген Клоп, само че явно е паднал неприятно. Аз бях фокусиран върху своя спринт напред, тъй като не мислех, че има фал. Това е моето мнение " изясни Сака.

Мърсисайдци ще би трябвало да се оправят с различен състезател на поста в натоварения празничен интервал. На 26 декември те гостуват на Бърнли, а на 1 януари излизат против Нюкасъл.
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР