Голове на Ромен Саис, Азз-Един Унахи и Юсеф Ен Несири

...

Мароко накара да работи усилено за първата победа на AFCON над Танзания

Голове на Ромен Саис, Азз-Един Унахи и Юсеф Ен Несири изстреляха Мароко до победа с 3-0 над Танзания в едностранно разкриване на Купата на Африка.

Бившият бранител на Уулвс Саис порази през първото полувреме, само че макар цялостната си доминация, Мароко трябваше да изчака, до момента в който нежеланите танзанийци бяха понижени до 10 индивида в края на второто полувреме, преди да ги довърши.

>

Докато Мароко можеше да се похвали с имена като бранителя на Пари Сен Жермен Ашраф Хакими и полузащитника на Манчестър Юнайтед Софиян Амрабат, Танзания стартира с Тарин Аларакия от Уелдстоун в офанзива.

Така пропастта в класата сред международните Полуфиналистите за купата и минноуите, които в никакъв случай не са печелили мач на AFCON, бяха ясни, само че Мароко не можа да откри път до 30-ата минута.

Нарушението на Ибрахим Хамад против Хаким Зиех даде на крилото на Челси, чартърен в Галатасарай, шансът да насочи първия удар към вратата в мача.

Свиреп директен свободен удар на Зиех беше избит от вратаря на...