Големият фаворит Бразилия загуби от Белгия с 1:2 на Казан

...

Големият фаворит на колене! Белгия изхвърли Бразилия и е на 1/2-финал срещу Франция

Големият любимец Бразилия загуби от Белгия с 1:2 на " Казан Арена " в зрелищен 1/4-финал и отпадна от Мондиал 2018 в Русия. „ Червените дяволи “ ще спорят на 1/2--финала против Франция, откакто „ петлите “ отстраниха Уругвай с 2:0 в Нижни Новгород, написа Блиц.

Съперниците предложиха доста динамично и изпъстрено с голови положения първо полувреме. Бразилците се опитваха да владеят повече топката, а белгийците разчита на убийствените си контраатаки. Още в 6-ата минута след центриране от корнер Тиаго Силва засече топката и тя срещна страничната греда. В ответната офанзива на „ алените дяволи “ удар на Еден Азар бе блокиран, а по-късно Насер Шадли шутира настрана от вратата. Последваха рисково влизане на Габриел Жезус в наказателното поле и неблаговиден удар на Паулиньо от точката на дузпата, с цел да се стигна до 17-ата минута, когато сед центриране от корнер Фернандиньо вкара топката в личната врата за 0:1.

Удари на Коутиньо и Неймар не откриха задачата, а Куртоа избави мощен шут на Марсело в 26-ата минута. След още пет минути игра задатъкът на Белгия бе подсилен след прелестна контраофанзива. Лукаку изведе отлично Кевин Де Бройне и халфът на Манчестър Сити със мощен диагинален удар не остави шансове за Алисон - 0:2.

В 37-ата минута Куртоа направи две страхотни спасявания - първото след удар на Марсело и рикошет. След това последва корнер и след него Филипе Коутиньо отдалеко шутира доста подло, само че белгийският пазач още веднъж избави. Четири минути по-късно  Де Бройне шутира от директен свободен удар и Алисон мазета в корнер. При последвалото центрира на Шадли от корнера Компани засече технично, само че право в ръцете на Алисон. В добавеното време на първата част Неймар бе изведен зад защитата на Белгия, само че страничният арбитър подвигна флага за засада.

След почивката бразилците се хвърлиха в офанзива да търсят изравняването, а белгийците се отбраняваха ловко и вратарят им Тибо Куртоа правеше страхотни спасявания след удари на Неймар и Паулиньо. В 56-ата минута Габриел Жезус направи за смях Вертонген и по-късно падна в наказателното поле след контакт с Венсан Компани, а съдията Милорад Мажич не уточни бялата точка след съветване с видеоарбитрите. Шест минути по-късно след нова убийствена контраофанзива Еден Азар можеше да постави точка на разногласието, само че прати топката около вратата на Алисон. При ответната офанзива Тибо Куртоа направи следващо избавяне след удар на Дъглас Коста.

„ Селесао “ въпреки всичко съумя да понижи в 76-ата минута, когато Коутиньо даде извеждащ пас зад защитата на Белгия, където влезлият като запаса Ренато Аугусто с глава вкара за 1:2. След това невероятни пропуски от чисти позиции направиха Роберто Фирмино, Ренато Аугусто и Коутиньо, които не съумяха да намерят очертанията на вратата. В първата минута от добавеното време Неймар още веднъж изиска дузпа за бутане от бразилец при центриране на Фагнер, само че съдията Мажич още веднъж реши, че няма учредения да уточни бялата точка.

БРАЗИЛИЯ - БЕЛГИЯ 1:2
0:1 Фернандиньо (13-автогол), 0:2 Кевин Де Бройне (31), 1:2 Ренато Аугусто (76)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2 - Удар на Де Бройне около вратата на Алисон.
6 -    ГРЕДА за Бразилия! След центриране от корнер Тиаго Силва засече топката и тя срещна страничната греда.
7 -    Удар на Еден Азар бе блокиран, а по-късно Насер Шадли шутира настрана от вратата.
10 - Габриел Жезус навлезе рисково с топката в наказателното поле, където бранителите избиха в корнер.
10 - Паулиньо бе оставен непокрит на точката на дузпата и посрещна центрирането от корнера с неблаговиден удар.
13 -      ГОООЛ за Белгия! След центриране от корнер Фернандиньо вкара топката в личната врата за 0:1 .
19 - Силен удар на Филипе Коутиньо не заплаши съществено Куртоа, който овладя умерено топката.
23 - Центриране на Мюние отляво бе бликирано от Марсело.
26 -    Мощен шут на Марсело от границата на наказателното поле и Куртоа избавя.
30 - Удар на Неймар е блокиран и топката излиза в корнер.
31 -     ГОООЛ за Белгия! Прекрасна контраофанзива на " алените дяволи ", при която Лукаку изведе отлично Кевин Де Бройне и халфът на Манчестър Сити със мощен диагинален удар не остави шансове за Алисон - 0:2 .
36 -    Марсело центрира и оставеният непокрит Габриел Жезус се опита да насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата, само че не откри задачата.
37 -    Две страхотни спасявния на Куртоа - първо след удар на Марсело и рикошет, а по-късно последва корнер и след него Филипе Коутиньо отдалеко шутира доста подло, само че белгийският пазач още веднъж избави.
41 -    Де Бройне шутира от директен свободен удар и Алисон мазета в корнер.
42 -    Опасно центриране на Шадли от корнера и Компани засече технично, само че право в ръцете на Алисон.
45+1 - Неймар е изведен зад защитата на Белгия, само че е отсъдена засада, а в това време нападателят бе застигнат и удара му блокиран.
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Неймар пропиля опция за Бразилия, а по-късно Лукаку навлезе рисково в наказателното поле, само че в последния миг бе блокиран.
51 -    Прострелно центриране на Марсело, само че нямаше кой да засече топката в белгийската врата.
53 - Неймар пада в наказателното поле и желае дуза, само че не я получава.
54 -    Паулиньо е изведен зад белгийската защита, а ударът му е отразен от Куртоа.
56 -    Габриел Жезус направи за смях Вертонген и по-късно падна в наказателното поле след контакт с Венсан Компани, а съдията Милорад Мажич не уточни бялата точка и даже не се съгласи със сигнала за видеоповторение от ВАР и не прегледа обстановката.
62 -    Нова убийствена контраофанзива за Белгия, при която Еден Азар можеше да постави точка на разногласието, само че прати топката около вратата на Алисон.
62 -    При ответната офанзива Тибо Куртоа направи следващо ужасно избавяне след удар на Дъглас Коста, а Паулиньо не съумя да направи добавка от близка отдалеченост.
75 - Диего Коста шутира и Куртоа още веднъж мазета, а по-късно защитник блокира удар на Неймар.
76 -    ГОООЛ за Бразилия! Филипе Коутиньо даде извеждащ пас за защитата на Белгия, където влезлият като запаса Ренато Аугусто с глава понижи на 1:2.
78 -    Марсело комбинира с Неймар и топката стигна до Фирмино, който от няколко метра прати топката над вратата.
81 -    Ренато Аугусто имаше страховит късмет за втори гол с удар от далечна отдалеченост фронтално против вратата, само че топката мина около дясната греда.
84 -    Пореден огромен пропуск на Бразилия! Неймар даде прекрасен пас към Коутиньо, който шутира от добра позиция в навън.
90+1 -    Фагнер центрира и Неймар бе леко побутнат от белгиец в опита си да стигне до топката, само че съдията още веднъж реши, че няма учредения да отсъди дузпа.
90+4 -    Неймар имаш прелестен късмет да изравни след удар от далечна отдалеченост, само че невероятният Куртоа се разтегна оптимално и с брилятно избавяне под гредата с една ръка мазета в корнер.

Съставите
 Бразилия : 1.Алисон, 12.Марсело, 3.Жоао Миранда, 2.Тиаго Силва, 22.Фагнер   , 15.Паулиньо (73  8.Ренато Аугусто   ), 17.Фернандиньо    , 11.Филипе Коутиньо, 19.Вилиан (46  20.Роберто Фирмино), 10.Неймар, 9.Габриел Жезус (58  7.Дъглас Коста)
Резерви : 23.Едерсон, 16.Касио, 6.Филипе Луис, 4.Педро Жеромел, 13.Маркиньос, 8.Ренато Аугусто, 18.Фред, 21.Тайсон, 7.Дъглас Коста, 20.Роберто Фирмино
Селекционер : Тите

Белгия : 1.Тибо Куртоа, 6.Аксел Витсел, 5.Ян Вертонген, 4.Венсан Компани, 2.Тоби Алдервейрелд   , 15.Тома Мюние   , 8.Маруан Фелайни, 10.Еден Азар, 22.Насер Шадли (82  3.Томас Вермаелен), 7.Кевин Де Бройне   , 9.Ромелу Лукаку (86  17.Юри Тилеманс)
Резерви:  12.Симон Миньоле, 13.Коен Кастеелс, 3.Томас Вермаелен, 23.Леандер Дендонкер, 20.Дедрик Боята, 19.Муса Дембеле, 17.Юри Тилеманс, 11.Яник Ферейра-Караско, 16.Торган Азар, 20.Аднан Янузай, 21.Миши Батшуай, 14.Дрис Мертенс
Селекционер:  Роберто Мартинес (Испания)